Birbirinden Ayrılamayan Aşık Köpekler: Royal ve Regal


Köpeklerin ne kadar sadık, ne derece vefalı olduğunu hepimiz biliriz. Ama genelde bu sadakatin sadece insanlara karşı olduğunu düşünürüz. Köpeklerin kendi aralarında da bu tür sevgi bağları olabilir, hatta en iyi arkadaş bile olabilirler. Ama köpeklerin de -tıpkı insanlar gibi- ruh eşi olduğunu düşünenimiz çok azdır. İşte karşınızda Birbirinden Ayrılamayan Aşık Köpekler: Royal ve Regal

Bu köpekler arasındaki bağ ise, diğer bağlardan çok farklı. Bu hikayemizdeki köpeklerin yaşadığı barınağın bu özel bağı korumak için yaptığını ise tahmin bile edemezsiniz..

barınak köpekleri
barınak köpekleri

Royal ve Regal sıradan köpek değiller. Bu aşık köpekler birbirlerini Tayvan’ın sokaklarında bulmuşlar ve o zamandan beri ayrılmaz bir çift olmuşlar. Her ne kadar evleri olmasa da 6 tane yavrusu olan bir aile olmuşlar. Bu sevimli aile önceleri bir inşaat alanında sorunsuz bir şekilde yaşarken inşaatın tamamlanma zamanı yaklaştıkça ev bulma ihtiyaçları da oluşmaya başlamış.

Sitenin işçileri Sahipsiz Sokak Köpeklerini kurtaran ve onlarla ilgilenen Mary’s Doggies isimli Derneğinin kurucusu Mary Choi’yi aramışlar.
Marry’s Doggies, ortalama bir zamanda 50 ile 100 arası sahipsiz köpeğe bakan ve bu sebeple de yoğun olan bir dernek. Marry bu sahipsiz aileyi duyduğunda onları kurtarmak için bir şeyler yapmak zorunda olduğunu biliyordu.

Barınak köpekleri
Royal ve Regal

Yaşanan olayı The Dodo‘ya “Sitedeki işçiler ya köpek ailesini kovmak için ya da onları öldürecek olan barınağı çağırmak için hazırlanıyordu” şeklinde açıklıyor Marry.
Daha sonra köpeklerin orada tehlikede olduğu düşüncesine dayanamıyor ve inşaata kendisinin gitmesine karar veriyor. Başta planı  en azından yavruları kurtarmak olan Marry, onları görünce bu ailenin ayrılamayacağını anlıyor.

Anne köpek(Regal) 6 yavru ile ilgileniyordu, Baba köpek(Royal) ise anne köpeği her ne olursa olsun terk etmiyordu. İki yetişkin köpek yavruları ile ilgilenirken çok sevimlilerdi. Onlar ayrılamazdı.” Diyerek anlatıyor durumu Marry.
Aileyi bir arada tutabilmek için elinden gelen herşeyi yapıyordu, ama er geç köpekler farklı kişile tarafından sahiplenilmek zorunda kalacaklardı.

İlginizi Çekebilir:  Hayvanlarda da Down Sendromu Görülür Mü?

Bütün yavrular bir bir sahiplendirildi. Bunun üzerine anne ve baba köpeğin birbirinden ayrı kalmaları dolayısıyla yaşadığı üzüntü daha da belirginleşti. Royal Regal ile farklı bir köpek kulübesinde tutulduğu zaman yemek yemeyi reddetti. Marry bu çifte sevgi dolu bir yuva bulabilmek için elinden gelen her şeyi yaptı, ancak bulamadı.

Çünkü köpekler Tayvan’da yaşıyordu, ve orada büyük ırk köpek sahiplenmeye istekli birini bulmak çok zordu. Hele bir de iki tane büyük ırk köpeği sahiplenecek birini bulmak neredeyse imkansızdı.

Ellerindeki bütün imkanlar tükenince Marry, Kanada-Ontairo’da bulunan Etobicoke İnsan Topluluğu’na ulaştı. Ve aşık köpekler çift olarak sahiplenilme şansının daha yüksek olması sebebiyle Kanada’ya gönderildi.
Bu sevimli çift henüz bir yuva bulabilmiş değil, ama en azından hala beraberler..

Royal’in regal ile birlikte yaşamaya başlar başlamaz tekrardan yemek yediğini söyleyen Etobicoke İnsan Topluluğu-Alım ve Sahiplenme Müdürü Larisa Duravetz sözlerini şu şekilde sürdürdü:
“Sevmeyi bilen herkes onların arasındaki bu bağı anlayabiliyordu. Onların arasında çok güçlü bir bağ vardı ve birlikte yaşamak istiyorlardı. Biz de onları ayırmadık.”

Çift hala kendisini sahiplenecek bir yuva bekliyor. Ama aynı zamanda bakıcılarından da son derece sevgi ve merhamet görüyorlar.
Regal ve Royal çok tatlı bir çift, umarız en kısa zamanda sevgi dolu yeni yuvalarını bulurlar.

Köpeklerin sevgisini ve sadakatini düşündüğümüzde muhtemelen birçoğumuz onların bir başka köpeği sevebileceğini düşünmüyoruzdur. Ama Royal ve Regal köpeklerin içinde herkese yer olan kocaman bir kalbi olduğunu ispatlıyor adeta.


Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaşmak istemez misin ?

Yazı ile ilgili görüşünü seç

Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Tatlı Tatlı
0
Tatlı
Komik Komik
0
Komik
Aşk Aşk
1
Aşk
Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Geek Geek
0
Geek
Omg Omg
0
Omg
Wtf Wtf
0
Wtf
admin

Patipuf.net'in kurucusu, gönüllüsü, emek vereni, fikir sahibi. Hayvan Hakları Aktivisti, Sokak Hayvanları Gönüllüsü

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir