En Kaliteli Kedi Kumu Markaları


 

Hayvan sever olarak nitelendirilmek ve evinizde kediler gibi sevimli arkadaşları misafir etmek çok keyifli olabilir. Ama temizlik ve özellikle tuvalet alışkanlığı söz konusu olduğunda bazı sıkıntılar çıkabiliyor. Evlerinde kedileriyle beraber yaşamayı tercih edenlerin sevimli dostlarını tuvalet alışkanlıkları yönünden eğitmeleri gerekiyor. Bu durumda da hem onların sağlığını ve temizliğini ön planda tutmak hem de evlerin sağlığına ve temizliğine önem vermek için uygun bir kedi kumu ürünü satın almak gerekiyor. Kısacası kedi kumu konusu bazı kişiler için önemsiz olsa da bazı kişiler açısından hayati bir öneme sahip olduğu söylenebilir. Bu nedenle piyasada yer alan kedi kumu markalarını inceledik ve en iyi markaların yer aldığı bir liste hazırladık:

1.Mırmır Bentonit Topaklanan Kedi Kumu

Çabuk topaklaşması sayesinde kolay bir şekilde temizlenebilen ürün, %100 doğal olması ve kedinizin sağlığına zarar verebilecek olan hiçbir maddeyi ihtiva etmemesi yönüyle de dikkat çekiyor. İçeriğinde kimyasal katlı maddesi olmadığı için öne çıkan bu ürün, kedi kumu tercihinizde ilk sıralarda yer alabilir.

2.Vancat Bentonit Kedi Kumu

%100 doğal vancat bentonit kedi kumu kullanılarak üretilen markanın pudra kokulu ve bahar kokulu seçenekleri bulunuyor. Ekstra koku emici tanecikler içeren ürünün koku kontrolünü sağlamakta oldukça başarılı olduğu söylenebilir. Yüksek emicilik özelliği sayesinde bakteri oluşumunu da engelleyen ürünün ülkemizde bulabileceğiniz en iyi kedi kumu markalarından bir tanesi olduğu söylenebilir.

3.Petline Silika Kedi Kumu

Silika kullanılarak üretilen kedi kumlarının ortak özelliğinin kolay şekilde temizlenmeleri olduğu bilinir. Üründe bulunan yüksek emicilik özelliğine sahip olan kristal kum tanecikleri koku oluşmasını ve bakteri üremesini engellemektedir. Diğer markalarla karşılaştırıldığında uzun süre dayanması da önemli artılarından biri olan bu markanı, piyasada yer alan en iyi ve en çok tercih edilen kedi kumlarından birisi olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

İlginizi Çekebilir:  Dostlarımız İçin Özel Olan Acana Küçük Irk Yavru Köpek Maması

4.Catsan Kedi Kumu

Koku önleme garantisi ile satılan Catsan Kedi Kumu, doğal kireç ve kuartz kumu barındıran özel mineral granüllerinden meydana gelen beyaz tanecikli bir kedi kumudur. Bu yapısı sayesinde diğer kedi kumlarına nazaran 3 kat hızlı ve etkili bir şekilde kokuyu emdiği ve bakteri oluşumunu engellediği belirtilen marka, düşük ağırlığı, tozsuz oluşu ve kedinizin sağlığına zarar verecek maddeler içermemesi yönleriyle de öne çıkıyor. Bu özellikleriyle piyasanın en çok tercih edilen kedi kumları arasında yer alan Catsan Kedi Kumu, en iyi kedi kumu markaları listemize de hakkı ile girmiş bulunuyor.

5. Pisy Cat Doğal Çam Ağacı Kedi Kumu

Kimyasal içermeyen, tozsuz ve katkısız kedi kumları arasında bulunuyor. Doğal çam ağacından imal edilen organik kedi kumu, yüksek emici özelliği sayesinde kokuya engel oluyor. Kedinizin tüylerine ve ayaklarına da yapışmayacağı belirtilen Pisy Cat Doğal Çam Ağacı Kedi Kumu, piyasada bulabileceğiniz en iyi kedi kumu markaları arasında yer alıyor.

6. Ever Clean Topaklaşan Kedi Kumu

İçinde barındırdığı özel kristaller nedeniyle iki kat emici özelliğe sahip olduğu ve koku oluşumunu engellediği belirtiliyor. Bu kristallerin içinde yer alan karbon parçacıkları sayesinde sıvının absorbe edilmesini sağlayan ve koku oluşmasını önleyen marka, en iyi kedi kumu markaları listemizde yer almayı hak ediyor.

7. Akkum Kalın Taneli Kedi Kumu

Doğal bentonit mineralinden üretilmiş olan Akkum Kalın Taneli Kedi Kumu, koku emici özelliğe sahip olan kalın taneli bir kedi kumu olarak görünüyor. %320 emiş gücüne sahip olduğu belirtilen ürünün sert ve hızlı bir şekilde topaklaştığı görülebiliyor. Tozlanma yapmadığı belirtilen ürünün Türkiye’deki en iyi kedi kumu markalarından birisi olduğu söylenebilir.

Kedi kumu siparişi için http://www.vancatburada.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Türkiye'nin En Büyük Hayvanlar Forumu

Siz de bir kedi kumu kullanıyorsanız, kendi gözlemlerinizi ya da varsa sorularınızı yorum kısmından ekleyebilirsiniz!

Ayrıca bu içerik de dikkatinizi çekebilir:
En İyi Kedi Maması Markaları Nelerdir? – Sıraladık!


Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaşmak istemez misin ?

Yazı ile ilgili görüşünü seç

Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Tatlı Tatlı
3
Tatlı
Komik Komik
1
Komik
Aşk Aşk
0
Aşk
Üzücü Üzücü
1
Üzücü
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Geek Geek
0
Geek
Omg Omg
0
Omg
Wtf Wtf
0
Wtf
admin

Patipuf.net'in kurucusu, gönüllüsü, emek vereni, fikir sahibi. Hayvan Hakları Aktivisti, Sokak Hayvanları Gönüllüsü

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir