Erdemli’de Lady İsimli Köpek Kamyonetin Arkasında Sürüklenerek Can Verdi


Mersin’in Erdemli ilçesinde kamyonetin arkasına bağlanarak götürülmeye çalışılan bir köpek önce sürüklendi ardından feci bir şekilde can verdi. Köpeğin ölümüne sebep olan A.D. isimli sınıf öğretmeninin bununla da yetinmeyip niçin bu şekilde yaptığını soranları silahla tehdit etmesi de ayrıca iç karartıcı bir hadise olarak kayıtlara geçti. Duyarlı vatandaşların olayı savcılığa iletmesinin ardından A.D. isimli öğretmen hakkında soruşturma başlatıldı.

Erdemli’de yaşayan ve kimliği bulunan Rottweiler cinsi köpek Lady’nin bir de yavrusu vardı. Lady’e 8 ay evinde bakan resmi sahibi Gökhan Özcan’dan “evim ıssız” diyerek köpeği isteyen A.D. bir müddet sonra arabanın arkasında sürükleyerek geri getirdi. Gökhan Özcan’ın tepki gösterip Lady’i geri almak istemesiyle tartışma yaşandı. Video ve Fotoğraf çekince ise silah göstererek tehdit etti.

İşte köpeğin sahibinin açıklamaları:
“Sınıf öğretmeni bir arkadaş, benim evim ıssız diyerek köpeği istedi. Bende de iki köpek olunca insanlık namına bir tanesini verdim. Verdim ama arabanın arkasında sürüyerek geri getirdi. Ben ‘ne yapıyorsun’ deyince tartışma yaşandı. Köpeğimi almak istedim ama vermedi. Video fotoğraf çekince ’kim olduğumu biliyor musunuz?’ diyerek arabasından silah kabzası çıkarınca biz korkup eve kaçtık. Bu insanlık mı?”

Ayrıca savcılığa suç duyurusunda da bulunduğunu söyleyen Özcan, “Bugün bunu yapanın yarın çocuklara aynısını yapmayacağı ne malum. Ben köpeğime tam 8 ay evimin içinde bakmıştım, üşür diye” şeklinde konuştu.

Öldürülen köpek Lady’nin yavrusu Para

Hayvan hakları savunucuları da olaya müdahale etti

Hayvanseverler tarafından gömülen köpek için gelen hayvan hakları savunucusu Semih İğdigül şu açıklamalara yer verdi:
“Bir kişi pikabın arkasına köpeği bağlıyor, sürükleyerek öldürüyor. O köpek sahipli bir köpek. Kimliği burada. Biz artık bu olaylardan bıktık. Bakın devamlı söylüyoruz yeter diyoruz. Bunlar mal değildir bir candır. Can olmasını istiyoruz. Kanunlarımız, cezamız ve yargımız bu olaya el atacak. Olay savcılığa intikal etmiştir. Buna Mersin Barosu Hayvan Hakları Komisyonu el atmıştır. Bu olay burada kapanmayacaktır. Bunu yapan cani en büyük cezayı da alacaktır” dedi.

Ayrıca bir olay yüzünden koskoca ilçenin karalanmaması gerektiğini belirten sadece internet ortamından tepki göstermenin yetersiz olduğunu söyleyip; çevre il ve ilçelerden duyarlı insanları suç duyurusunda bulunması için Erdemli’ye davet etti.
Ayrıca Lady’nin yavrusu Para’nın annesini gördüğü anda verdiği tepki yürekleri dağladı.

İlginizi Çekebilir:  Köpeklere Ev Yemeği Verilir mi? Köpekler Neler Yemeli?

 


Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaşmak istemez misin ?

Yazı ile ilgili görüşünü seç

Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Tatlı Tatlı
0
Tatlı
Komik Komik
0
Komik
Aşk Aşk
0
Aşk
Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Korkunç Korkunç
1
Korkunç
Geek Geek
0
Geek
Omg Omg
0
Omg
Wtf Wtf
0
Wtf
admin

Patipuf.net'in kurucusu, gönüllüsü, emek vereni, fikir sahibi. Hayvan Hakları Aktivisti, Sokak Hayvanları Gönüllüsü

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir