4 otomobilin motoruna kaçan kediyi kurtarmak için Bolu itfaiyecilerin büyük çabası


Bolu’da, ısınmak için farklı otomobillerin motoruna giren kedi yavrusu, itfaiye ekiplerine ter döktürdü. Soğuk kış günlerinde motoru sıcak araçların kaputlarına sığınan sokak hayvanlarının canından olmaması için kontağı çevirmeden, kaputa vurun. Çok zor bir şey değil, lütfen duyarlı olun. Hiç yoksa vicdanınız , değilseniz insan en azından arabanızın zarar görmemesi için yapın.

isinmak_icin_motora_giren_kedi_itfaiye_ekibini_ugrastirdi_h33789
Soğuk havanın etkili olduğu Bolu’da, ısınmak için farklı otomobillerin motoruna giren kedi yavrusu, itfaiye ekiplerine ter döktürdü.

kedi
Tabaklar Mahallesi Haznedarlar Sokak üzerinde park halinde bulunan bir otomobilin motor kısmından kedi sesi geldiğini fark eden vatandaşlar itfayeye haber verdi.

Olay yerine gelen Bolu Belediyesi İtfaiye ekipleri, söz konusu otomobilin sahibine ulaşmak için polisten yardım istedi. Otomobil sahibi Fatih Yılmaz, daha sonra aracının yanına geldi.

kedi
İtfaiye ekipleri, aracın motor kısmına giren kediyi kurtarmak için çalışma başlattı. Ekipler yarım saatlik çalışma sonrası ses gelmediğini fark edince aracın kornasını çalarak kedinin motorun içinde olup olmadığını anlamaya çalıştı.

motora-sikisan-kedi
Hayvanın motordan kaçtığını anlayan ekiptekiler, bu kez diğer araçlarda arama başlattı. Ekipler, kedinin bir başka otomobilin motoruna girdiğini belirledi.

Ekipler, söz konusu otomobilin sahibine ulaşılması için yine polisten yardım istedi. Bu esnada otomobilin başına gelen araç sahibi, itfaiye ekiplerini görünce şaşırdı.

itfaiye kediyi kurtardı
Aracın kaputunun açılması ile motorun üzerinde ısınmaya çalışan kedi yavrusu, başka bir aracın altına kaçtı. Kedi yavrusu, daha sonra buradan da kaçarak, 2 otomobilin motoruna daha girdi.

Yaklaşık 1 saat süren kovalamacanın ardından, kedi yavrusunun girdiği son otomobilin sahibine ulaşamayan ekipler, cama “Aracınızın motorunda kedi var. Çalıştırmayın itfaiyeye haber verin” notu bırakarak olay yerinden uzaklaştı.

kedi-motora-sikisti

 

kaynak:mihav

İlginizi Çekebilir:  Ölmek Üzere Olan Kedi Son Anda Kurtarıldı

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaşmak istemez misin ?

Yazı ile ilgili görüşünü seç

Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Tatlı Tatlı
0
Tatlı
Komik Komik
0
Komik
Aşk Aşk
0
Aşk
Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Geek Geek
0
Geek
Omg Omg
0
Omg
Wtf Wtf
0
Wtf
admin

Patipuf.net'in kurucusu, gönüllüsü, emek vereni, fikir sahibi. Hayvan Hakları Aktivisti, Sokak Hayvanları Gönüllüsü

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir