Acil klinik sponsoru ve gittiği yerde ilgilenebilecek hayvansever arıyoruz Kütahya-Tavşanlı


Bugün sosyal medyada paylaşımlarımızı yaptığımız Patipuf.net facebook sayfasına bir mesaj aldık. Hayvansever bir takipçimiz zor durumda olan bir cana yardım etmek için tüm imkanlarını seferber etmiş, ve bu konuda sizlerden de yardım bekliyor. Patipuf.net olarak biz de bu duruma kayıtsız kalmayarak siz değerli takipçilerimizi bu durumdan haberdar etmek istedik.

İşte takipçimizden gelen o mesaj:
#1KapSu #1KapMama hayat kurtarır” diye yazıyoruz ya hep, işte bunu laftan ibaret sayanların, yemeğinin fazlasını bir kenara bırakmayanların, koyduğumuz yemekleri yerken bile onları kovalayıp “başka yerde yesin” bencilliğini taşıyanların sonucu bu canın hali..

En az bir haftadır tek lokma yememiş, 1 yudum su içmemiş… Kucağıma aldığımda bile korkuyordu (gözünü kapatıp açmaya bile takati yokken) 2 doz sıvı takviyesi, 1 doz beslenme takviyesi aldı, ilk tepkisi ne oldu dersiniz? Başucunda serumunu tutarken ayaklarımı görüp korkmak!!!
İlk yaşama tutunma tepkisi; korkmak… İçe göçmüş gözlerini kocaman açmak oldu ilk tepkisi…

Veterinere kucağımda taşıdım, onlarca “adam” geçti yanımdan… kimisi ‘vah vah‘ dedi, kimisi ‘ne kuvvetli kız’… Kuvvetliyim şükür ama bir Allah’ın kulu da ‘kızım yardım ister misin ?‘ demedi,. Kucağımda köpek, icerde 5 adam var, biri de kapıyı açıp yardım edeyim demedi…

“Misafirvpervermişiz, yardımsever insanlarmışız” toplum palavralarını geçin. Gram yardım istemezdim ama bu kadar görmezden gelecek kadar mı köreldi duygularımız?
Neyse veterinere gittik, gençlik hastalığı ya da akciger alt kısmından rahatsızlık olabileceği söylendi. Uzun salınımlı antibiyotik yapıldı, yarını bekleyeceğiz, biraz tepki verirse gençlik hastalığı değildir dediler.

Veteriner imkani bu kadar burada… Şekerli ve tuzlu suyla besleyeceğiz sadece bu süreçte, tepki vermeye başladığında corba gibi sıvılara da başlayacağız. Dualarınızı, iyi dileklerinizi esirgemeyin.

İlginizi Çekebilir:  Üzerinde 7 Kilo Kirli Tüy Taşıyan Sinbad Kedinin İnanılmaz Değişimi!

Bir mucize olursa daha donanımlı veterinerin görebilmesi için açacağım ilanlara duyarsız kalmayacak birilerini arayacağım. Şimdi battaniyelere sarılı, güvenli yerde. Bize yer açan Nesrin Cengiz teyzemin ellerinden öperim. Sokak canı olduğu için tek kuruş dahi almadan tedavisine başlayan Tavşanlı Yıldız Veteriner Kliniği‘ne ayrıca teşekkür ederim.

Kütahya-Tavşanlı

İletişim : 0542 322 43 16


Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaşmak istemez misin ?

Yazı ile ilgili görüşünü seç

Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Tatlı Tatlı
0
Tatlı
Komik Komik
0
Komik
Aşk Aşk
0
Aşk
Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Geek Geek
0
Geek
Omg Omg
0
Omg
Wtf Wtf
0
Wtf
admin

Patipuf.net'in kurucusu, gönüllüsü, emek vereni, fikir sahibi. Hayvan Hakları Aktivisti, Sokak Hayvanları Gönüllüsü

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir