Adana’da Köpekleri Zehirleyeceğini Söyleyen Adam! – Videolu


 

Sokak hayvanlarının da tıpkı bizler gibi canlılar olduğunu, onların da canı olduğunu, acı hissettiğini, duyguları olduğunu anlamaktan aciz olan kimseler sokak hayvanlarına acımasızca ve hak etmedikleri halde şiddet uygulayabilmektedir. Oysa bilseler, onların derdinin yalnızca sevgi olduğunu, başını okşadıkları zaman sevinçten delice sallayacakları kuyrukları ile birlikte aşkla bakan gözleri olduğunu.

Aslında düşünseler sokak hayvanı diye bir şey de yoktur. Sokak hayvanı dediğimiz köpekler ve kediler, insan tarafından evcilleştirilmiş ve insanın bulunduğu her yere insanla birlikte gelmiştir. Maalesef insanlar, bu canlıları kendilerine mahkum kılmakla kalmayıp bir de bu hayvanları sokaklara terk etmiş, sonrasında ise sokaklarda dahi varlıklarına tahammül gösteremez olmuştur.

 

Adana’da Şambayat Toki Evleri yakınındaki parkta yaşanan durum tam da anlattıklarımıza canlı kanıt oluyor. Park civarında bulunan yaklaşık 10 köpeğin sokak şartları altındaki zor yaşamlarını kolaylaştırmak için onlara su ve mama koyan iyi insanlara kim neden karışsın değil mi? Empatiden bihaber olan bir insanımsı gönüllülerin yanına geliyor. Bu sıcak günlerde hayvanlar için koyulan bir kap su bir kapta mamadan rahatsız oluyor ve korkunç tartışma başlıyor.

Ezgi Ö. ve arkadaşının bölgede beslediği köpeklerden ikisi. Mamadan önce tek istedikleri sevgi. 

Adının Savaş Güven olduğunu söyleyen ve ağzından nefret dolu sözler çıkan şahıs, çevrede yaşayan insanların da köpeklerden şikayetçi olduğunu söylüyor. Kimsesiz köpeklerin yaşamını kolaylaştıran Ezgi Ö. ve diğer arkadaşına köpeklere su ve mama koymamalarını söylüyor. Eğer koyarlarsa, bu iyi insanlar gittikleri zaman parka koydukları kapları atacağını belirtiyor. Asıl kan donduran sözleri ise videonun sonunda duyuluyor. “1 ay sonra köpeklerin hepsini zehirlerim… Şikayet etsen de o köpeklerin ölüm parasını öderim, 3.000 lira cezası var ”

İlginizi Çekebilir:  Yavru Köpeği Aracın İçinden Silahla Vurdular!

Sözü size bırakıyoruz…


Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaşmak istemez misin ?

Yazı ile ilgili görüşünü seç

Kızgın Kızgın
4
Kızgın
Tatlı Tatlı
0
Tatlı
Komik Komik
0
Komik
Aşk Aşk
0
Aşk
Üzücü Üzücü
2
Üzücü
Korkunç Korkunç
4
Korkunç
Geek Geek
0
Geek
Omg Omg
0
Omg
Wtf Wtf
0
Wtf
admin

Patipuf.net'in kurucusu, gönüllüsü, emek vereni, fikir sahibi. Hayvan Hakları Aktivisti, Sokak Hayvanları Gönüllüsü

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir