Barınağa Düşen Golden Çetesi İstanbul’a Geldi


Muğla’da Şenol Özbakan’ın himayesinde bulunduğu zamanlarda ünlenen ve sonrasında talihsiz bir şekilde barınağa düşen Golden Çetesi artık İstanbul’da!

Muğla halkının ve turistlerinin gözdesi olan Rottweiler ve Golden Retviever cinsi köpeklerden oluşan meşhur Golden Çetesi Bodrum’da yaşayan Şenol kaptan lakabı ile bilinen Şenol Özbakan’ın himayesindeydi.

Şenol kaptan ve Golden çetesi

Maalesef babaları gibi olan Şenol kaptan‘ın yaklaşık 2 ay önce aniden aramızdan ayrılmasından sonra arkasında bıraktığı Golden Çetesi’nin başına bir çok talihsizlik geldi. Geçmişte Şenol Özbakan’ın tek tek sokaklardan topladığı bu çocuklar önce bir hayvansever tarafından güzel bir eve alınmıştı. Ancak bir takım olaylar sonucunda Golden Çetesinin yolu maalesef Bodrum’da bulunan Torba Barınağı‘na düştü.

Bu durum olayın takipçisi olan duyarlı insanları oldukça üzdü. Hatta öyle ki sokaklarda özgürce gezip, denize girip çıkabilen Golden’ların barınağa düşmesinin ardından iç parçalayan mutsuz fotoğrafları Ulusal basında dahi yer aldı.

Neyse ki kötü günler artık eskide kaldı.
Zor durumdaki hayvanlar için her daim çırpınan bu güzel insan Işkın Moğol Alçı, Golden çetesinin barınağa düşmesinden dolayı üzülüp, olaya kayıtsız kalamadı. Evini açmaya karar vermesi ile 2 ay sonra Golden çetesinin Bodrum’dan İstanbul’a olan yolculukları başladı.

Bizi duygulandıran Işkın hanım sahiplenmeye karar verme anını şöyle anlatıyor:

”Bir gün mutfakta otururken ve benim kendi çocuklarım ayağımın dibinde uyurken çeteden birinin barinaga gönderilirken aracın içinde tel bir kafesten bakışının yayınlandığı haberi gördüm. O bakış bence çok şey anlatıyordu. Bir an kendimi düşündüm.. Ben ölsem ve tüylerine zarar gelmesinden korktuğum çocuklarımın barınağa gitme düşüncesi beni mahvetti ve herhalde mezarımda bin kere daha ölürdüm o zaman. O gün Şenol kaptan in kizi yağmur u aradım ve o çocukları sahiplenmek istediğimi söyledim.”


Ve işte yüreğimize su serpen o güzel kareler…

Golden çetesi Işkın Moğol ile birlikte…

Işkın Moğol’un sahiplenmesinin ardından olay ile ilgili bir takım haberler de çıktı. Golden çetesinin Amerika’ya gönderileceği ve deneylerde kullanılacağı gibi üzücü şeyler…
Bunlar ile ilgili de Işkın Moğol Alçı Facebook hesabı üzerinden Golden çetesi ile olan fotoğrafını paylaşarak şu açıklamada bulundu.

İlginizi Çekebilir:  Ölmek Üzere Olan Kedi Son Anda Kurtarıldı

”Golden çetesini resmi olarak sahiplendim ve İstanbul’a geldiler. Barınağa girdikleri güne kadar onları hiç takip etmedim Bodrum da yaşayan Şenol kaptan ve çetesi olarak bildiğim bir konuydu sadece. Bir gün mutfakta otururken ve benim kendi çocuklarım ayağımın dibinde uyurken çeteden birinin barinaga gönderilirken aracın içinde tel bir kafesten bakışının yayınlandığı haberi gördüm. O bakış bence çok şey anlatıyordu. Bir an kendimi düşündüm.. Ben ölsem ve tüylerine zarar gelmesinden korktuğum çocuklarımın barınağa gitme düşüncesi beni mahvetti ve herhalde mezarımda bin kere daha ölürdüm o zaman. O gün Şenol kaptan in kizi yağmur u aradım ve o çocukları sahiplenmek istediğimi söyledim. Beni de araştırdılar ve sonunda ikna olup tüm yasal çerçeve içinde sahiplenmeyi yaptık. Bundan sonra golden Cetesi istanbul da ve benim sorumluluğumda hep birlikte yaşayacaklar..dünden beri yazılan haberleri şaşkınlık içinde okudum. Tabi ki hiçbirine cevap vermeyeceğim. Tek söyleyeceğim bu çocuklar istanbul dışına gitmeyecekler ve ben sahiplenirken söylendiği gibi acayip paralar değil kuruş ödemedim..bu çocuklar bundan sonra yasal olarak adıma kayıtlı olup tamamen benim himayemde bir arada yaşamaya devam edecekler..ben çok mutluyum..o çocuklara içim yanmıştı ya onlar benim çocuklarım olsaydı diye..geri kalan yazıları tamamen görmezden geliyorum ve daha fazla bu çocukları reklam yaptirmayacagim.bir lafa bakarım laf mı diye bir söyleyene bakarım adam mı diye..bu arada mış ve muşlarla yapılan konuşmalara inanan arkadaşlar lütfen sorgulama yetinizi kullanın..”

Ayrıca bu güzel haber ile ilgili Muğla Barosu Hayvan Hakları Komisyonu Başkanı Avukat Vahit Çevik’in açıklaması ise şöyle:

”Detaylı araştırma yaptıktan sora Golden Çetesi’nin rahat ve huzurlu bir ortamda yaşayabileceğine inandığımız için ve uzun yıllardır gerek kendi hayvanlarına gerekse sokak hayvanlarına yardımcı olduğunu bildiğimiz Işkın hanıma teslim ettik. Bu arada sosyal medyada çok anlamsız ve haksız eleştirelere de hukuk çerçevesinde yanıt vereceğiz. Ayrıca köpekleri vermekle işimiz bitmiyor takipçisi de olacağız. Hayvanseverlerin bu konuda hiç kuşkusu olmasın.”

Golden çetesinin 12 köpeği ve hayatına dokunduğunuz tüm diğer patili dostlarımız adına sizi o güzel kalbinizden öpüyoruz ve pati dolu sevgiler yolluyoruz! <3


Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaşmak istemez misin ?

Yazı ile ilgili görüşünü seç

Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Tatlı Tatlı
0
Tatlı
Komik Komik
0
Komik
Aşk Aşk
0
Aşk
Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Geek Geek
0
Geek
Omg Omg
0
Omg
Wtf Wtf
0
Wtf
admin

Patipuf.net'in kurucusu, gönüllüsü, emek vereni, fikir sahibi. Hayvan Hakları Aktivisti, Sokak Hayvanları Gönüllüsü

One Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir