Çin’deki Mezbahada Korkunç Sonu Bekleyen Bütün Köpekleri Sahiplenen AdamBazen öyle güzel şeyler oluyor ki hayatta. Dünyada ki kalbi kirlenmiş, vicdanları körelmiş insanları bize unutturabilecek kadar umut veriyor. 

Çin’de yaşayan koca yürekli milyoner adamın yaptığı bu davranış, yeniden insanlıktan hala bir umut olduğunu bizlere hatırlatıyor. Dikkatlerden kaçmaması gereken nokta milyoner bir insanın dünyayı gezip, dolaşıp pahalı arabalar, evler alıp bazı insanların bakış açısı ile ”hayatını yaşayabileceği” maddi durumu olmasına rağmen huzura ve mutluluğa başkalarının hayatına dokunarak ulaşıyor.

 


İşte bu kalbi büyük ”Çin’deki Mezbahada Korkunç Sonu Bekleyen Bütün Köpekleri Sahiplenen Adam” konulu haberimizin baş kahramanı Wang Yan.

wang yan

Wang Yan henüz daha 29 yaşında bir milyoner olmasına rağmen lüks yaşam yerine tüm servetini, mezbaha da katledilmeyi bekleyen köpeklerden yana kullanıyor. Tüm servetini bu uğurda harcaması kendi dostu olan köpeğin kaybolmasından sonra başlıyor.

Wang Yan çok sevdiği dostu kaybolduktan her yerde onu aramaya başlamış. Hepimiz biliyoruz ki maalesef Çin’de kedi köpek eti yeniyor. Wang Yan’ın aklına en kötüsü gelerek, dostunu çevre mezbahalarda aramaya başlıyor. Ne yazık ki kendi dostunu bulamıyor ancak orada gördükleri Wang Yan’ı dehşete düşürüyor.

Köpeklerin gördüğü işkenceler, vahşetler ve daha nicesi karşısında kayıtsız kalamıyor ve oradaki köpekleri kurtarmak istiyor.
Birbirinden hiç farkı olmayan dört patili melekler arasında seçim yapmak zorunda kalmak yerine bu güzel adam hepsini kurtarma kararı alıyor. Ardından bir daha başka köpekler oraya düşmesin diye mezbahayı da satın alıyor.

Sonrasında ise kurtardığı dostları için barınak yaptırıyor. Ayrıca barınakta baktığı köpekleri güvendiği ailelere sahiplendiriyor. Tüm bu yüreği ısıtan emekleri karşısında Wang Yan 500 bin dolar harcayarak sahip olduğu bütün servetini kaybediyor ancak onu seven binlerce tüylü dostunun kalbini kazanıyor.

Wang Yan servetini kaybetmesine rağmen hayatının artık daha anlamlı olduğunu söylüyor. Tüm bu süreçte mama yardımı dışında hiçbir maddi yardımı kabul etmiyor.

İlginizi Çekebilir:  Ve karşınızda gizlice petshop'a girip çılgınca eğlenen kaçak kedi


Biz hiç şüphesiz onu anlıyor ve onun bu güzel yüreğine sıkıca sarılmak istiyoruz. Keşke dünyadaki herkes onun gibi olsa.

Son olarak unutulmamalıdır ki  tüm mezbahalar aynı acıyı, aynı sonu vermektedir. Hangi hayvan olduğu farketmeksizin…


Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaşmak istemez misin ?

Yazı ile ilgili görüşünü seç

Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Tatlı Tatlı
2
Tatlı
Komik Komik
0
Komik
Aşk Aşk
0
Aşk
Üzücü Üzücü
2
Üzücü
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Geek Geek
0
Geek
Omg Omg
0
Omg
Wtf Wtf
0
Wtf
admin

Patipuf.net'in kurucusu, gönüllüsü, emek vereni, fikir sahibi. Hayvan Hakları Aktivisti, Sokak Hayvanları Gönüllüsü

One Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. bence asıl önemli nokta başkalarına örnek olması. bu sayede daha fazlası kurtarılabilir.