Durma Tepkini Göster! Kütahya Barınağından Dehşet Verici Görüntüler!


Kütahya Belediye Bakım Evindeki parçalanmış hayvanların, akıl almaz vahşet görüntüleri 2 gün önce duyarlı bir vatandaşın barınağa gitmesi ve orada yaşanan vahşetleri telefona kaydedip sosyal medyayla paylaşmasıyla ile duyuldu.  Ne denir, ne söylenir bilemiyoruz. Görüntülere baktığımızda, izlediğimizde nutkumuz tutuldu, beynimiz uyuştu. Küçücük bir yavru köpeğin koşup, oynaması gereken yerde parçalara ayrılıp yenmesini kim açıklayabilir?
Hangi mazeret kabul görünür? Aklımız almıyor.

İddialara göre barınakta görevli olan Sağlık Müdürü Veteriner Ece Işıktekin barınağa çoğu zaman uğramamakla birlikte diğer iki veteriner ise görevini yerine getirmiyor. Haykonfed tarafından Ece Işıktekin ve diğer iki veteriner Yavuz Gültekin ve Ali Bilican hakkında suç duyurusunda bulunuldu.

Olayın görüntülerini sizler ile paylaşmadan önce hatırlatmak istiyoruz, Çocuk esirgeme kurumu, kadın sığınma evleri ve daha nice kimsesiz kişiler ve de kimsesiz hayvanların kötü insanlardan çektikleri nedir? Buna artık bir son demek için lütfen tepkisiz kalmayın. Fotoğrafların sonuna mail atacağınız hesapları ve dilekçeyi sizlerle paylaşacağız. Lütfen duyarsız kalmayın.

15665692_1076242665834595_5292643681593247409_n 15697867_10154411805154811_9078487313457532927_n 15726452_10154411805074811_5325051643814950185_n 15747466_10155733725368306_6610660002760497612_n 15747831_10155733725358306_2975254523179882389_n

 

Haykonfed başkanı Nesrin Çıtırık’ın ölüm barınağı ile ilgili yaptığı açıklama
Haykonfed nesrin çıtırık

Siz de; gitsinler artık görevini zorla yapanlar, gitsin barınağa sürgün yeri diyenler, işini ve hayvanları seven veterinerler, yetkililer getirilsin görevlerinin başına diyorsanız  iki dakikanızı ayırıp dilekçelerinizi aşağıda vereceğimiz maillere gönderirseniz belki bir başarı olur hayvanlar için.
Daha çok kişinin göndermesi için çevreniz ile paylaşmayı unutmayın.

HayKonfed Dilekçe İçeriği:

KONU: Kütahya Belediyesi bakımevinde hayvanların zulüm ve işkence altında oldukları görülen VAHŞET görüntülerine dair soruşturma açılarak ‘’görevini kötüye kullanan’’ veteriner işleri sorumlusu ve tüm veteriner hekimler ve görev ihmali olan tüm personelin görevden alınmaları talebimiz.
BİLGİ ve DAĞITIM: Bimer, Orman Su İşleri Bakanlığı- Bölge ve Şube Müdürlüğü, Valilik, Veteriner Hekimler Odası Başkanlığı-Kütahya Veteriner Hekimler Odası Başkanlığı- Kütahya Veteriner Hekimler Odası, Parti Teşkilatı, Basın Kuruluşları

İlginizi Çekebilir:  Taksim'de Belediye Ekiplerinin Almak İstediği Köpeğe Acil Yuva!

KÜTAHYA BELEDİYE BAŞKANLIĞINA
Mikrop yuvasına dönüşmüş olan belediyeniz bakımevinizde hayvanların zulüm ve işkence altında, acı ve ıstırap çekerek, açlıktan birbirlerini parçaladıkları VAHŞET görüntüleri tarafımıza ulaşmıştır. (Ekli link)
Toplumda infiale sebep olan bu vahşet görüntülerin oluşumunda görev ihmali olan Sağlık İşleri Müdürü Veteriner Ece Işıktekin’in ‘’görevini kötüye’’ kullanarak bakımevine arada sırada uğradığı bilgisi de tarafımıza ulaşmıştır.
Ömür boyu yüksek ahlak ve sorumluluk gerektiren Veteriner Hekimlik Mesleğinin etik değerlerini zedeleyerek ayrıca 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanununda yer alan ‘’veteriner hekim görev ve sorumluluklarını’’ yerine getirmeyerek; bağlı bulunduğu kurumun mevcut mevzuatına uygun bir şekilde faaliyet göstermeyerek, hayvanların uygun şartlarda ve koşullarda bakım ve tedavilerini sağlamayarak zulüm ve işkence altında tutulmalarında ‘’görev ihmali’’ olan veteriner hekimler ve tüm bakımevi personelinin ifadelerinin alınarak soruşturma açılmasını talep ediyoruz.
Bu bağlamda;
===============1. Hayvanların zulüm, işkence altında acı çekerek ölümlerine neden olan bakımevi sorumlusu Sağlık İşleri Müdürü Veteriner Ece Işıktekin hakkında ‘’görevini kötüye kullanmaktan ‘’ soruşturma açılarak, görevden alınmasını talep eder, Veteriner Hekimler Odası ve hayvan hakları ihlali sebebi ile Orman Su İşleri Bakanlığından tarafımızca ayrıca soruşturma isteneceğinin bilinmesini isteriz.
===============2. 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu gereğince, çalıştığı işyerinin mevzuatına uymayarak hayvanların bulundukları koşullar, bakım ve tedavilerini ihmal ederek acı ve işkence çekmelerine göz yuman Yavuz Gültekin ve Ali Bilican adlı veteriner hekimler hakkında ‘’görev ihmalden’’ soruşturma açılarak görevden alınmalarını ve yerlerine acilen yeni veteriner hekimler alınmasını talep eder, Veteriner Hekimler Odasından tarafımızca ayrıca soruşturma isteneceğinin bilinmesini isteriz.
=============3. Bakımevinde görevli bakıcı,bekçi, tekniker ve tüm personelin ifadelerinin alınarak, ‘’görev ihmali’’ olan personellerin görevden uzaklaştırılıp yerlerine yeni personel alınmasını talep ediyoruz.
=============4. 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu, 5996 Sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu ve Türk Ceza Kanununun Madde 188. Hükümleri ile sadece Veteriner Hekimler tarafından temini, taşınması ve uygulanabileceği hükme bağlanmış olan ‘’Narkotik Veteriner Tıbbi Ürünlerinin’’ , başında veteriner hekim olmadan Sağlık İşleri Müdürü Veteriner Ece Işıktekin tarafından belediyeniz adına yasa dışı kullandırılmasına ilişkin ayrıca soruşturma açılmasını talep eder, belediyeniz hakkında bu soruşturmanın ayrıca tarafımızca açılacağının bilinmesini isteriz..
=============5. 5199 sayılı hayvanları Koruma Kanunu ‘’Bakımevi Çalışma Usul ve Esaslarına’’ uygun olmayan, ölüm kampına dönüşmüş, mikrop yuvası bakımevinizin, hayvan sağlığı yanı sıra oradaki görevliler için de “insan sağlığı ve iş güvenliğini” tehdit eden fiziki koşulları için, 6331 ” İş Güvenliği ve Sağlığı’’ kanunu gereğince işveren konumunda olan belediyeniz hakkında ÇALIŞMA ve SOSYAL GÜVENLİK Bakanlığından soruşturma açılarak denetim isteneceği , aynı zamanda bu koşulların “TOPLUM ve İNSAN SAĞLIĞINI ”tehdit etmesinden ötürü HALK SAĞLIĞI İl Müdürlüğünden de teftiş isteneceğinin bilinmesini ister, tüm bu fiziki koşulların acilen 5199 sayılı kanun yönetmeliğine uygun hale getirilmesini talep ederiz.
Belediyeniz ve tüm ilgili kurumlarca başlatılacak olan soruşturmalara dair bu kişilere verilecek cezaların tüm kamuoyuna açıklanmasını talep eder, müracaatımıza ve taleplerimize ilişkin 4982 ve 3071 sayılı yasalar gereği bilgi ve cevap verilmesini emir ve müsaadelerinize saygılarımızla arz ederiz.
İSİM, TC KİMLİK..

İlginizi Çekebilir:  Ölen Sahibinin Tabutunun Yanından Bir An Olsun Ayrılmadı!

Mailler:

baskan@kutahya.bel.tr,
galip.gultekin@kutahya.bel,
murat.arik@kutahya.bel.tr,
kutahya@chp.org.tr,
fatih.kolgeli@kutahya.bel.tr,
aihsan.ertas@kutahya.bel.tr,
adem.turan@kutahya.bel.tr,
mehmet.zenci@kutahya.bel.tr,
murat.girkin@kutahya.bel.tr,
sevda.arslan@kutahya.bel.tr,
nihat.helvaci@kutahya.bel.tr,
bilgiedinme2@basbakanlik.gov.tr,
bimer@ankara.gov.tr,
ozcanyaman@ormansu.gov.tr,
veyseleroglu@gmail.com,
mustesar@ormansu.gov.tr,
hukuk@ormansu.gov.tr,
kutahya@ormansu.gov.tr,
teftis@ormansu.gov.tr,
mkuscu@ormansu.gov.tr,
hbasyigit@ormansu.gov.tr,
kutahya@akparti.org.tr,
kutahya@icisleri.gov.tr,
kthmahalli@hotmail.com,
avho@avho.org.tr,
kutahya@chp.org.tr,
kutahyagazetesi@gmail.com,
domanicgazetesi@hotmail.com,
hkuyucak@hotmail.com,
haber@43.com.tr,


Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaşmak istemez misin ?

Yazı ile ilgili görüşünü seç

Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Tatlı Tatlı
0
Tatlı
Komik Komik
0
Komik
Aşk Aşk
0
Aşk
Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Geek Geek
0
Geek
Omg Omg
0
Omg
Wtf Wtf
0
Wtf
admin

Patipuf.net'in kurucusu, gönüllüsü, emek vereni, fikir sahibi. Hayvan Hakları Aktivisti, Sokak Hayvanları Gönüllüsü

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir