Gözleri görmeyen adamın rehber köpeğini öldürdüler!


Görme engeli olan ve Muğla’nın Marmaris ilçesinde yaşayan elli bir yaşındaki Mustafa Demirtaş’ın  yıllardır adeta gözü olan rehber köpeği ‘Doddi’ zehirlenerek öldürüldü. Talihsiz adam köpeği için, “O benim her şeyimdi, onsuz ne yapacağım” diyerek çaresizliğini haykırdı.

Muğla'da engelli insanın köpeği öldürüldü

Olay, ilçeye 30 kilometre mesafadeki Osmaniye Mahallesi Camiyanı mevkiinde meydana geldi. Elektriği ve suyu olmayan evinde tek başına yaşayan, işi ve sosyal güvencesi bulunmayan, kardeşlerinin yardımıyla geçinen 51 yaşındaki görme engelli Mustafa Demirtaş’a rehberlik eden kurt kırması ‘Doddi’ adlı köpek, dün akşam saatlerinde kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce zehirlenerek öldürüldü.

Mustafa Demirtaş, zehir katılmış salamı yemesi sonucu öldürüldüğünü söyledi. Masum ve hiç kimseye zararı olmayan köpeği için “O benim her şeyimdi” diyerek şunları söyledi:

“Daha 16 yaşındayken 1981’de köyümüzde çıkan orman yangınına müdahale ederken sol gözüm, 2003’te ise yine ormanda odun parçası kaçan sağ gözümden oldum, 13 yıldır hiç görmüyorum. Evlenmedim, işim ve sosyal güvencem yok. Kardeşlerimin yardımıyla tek başına bir evde yaşıyorum.

rehber-kopek1

Yemeğimi yapıyor, ocağımı yakıyorlar. Ama her zaman yanımda olamıyorlar. 9 yıl önce daha yavruyken ‘Doddi’yi sahiplendim. Onunla hayatımda başka bir devir başlamıştı. Artık, Doddi‘yle dışarı çıkabiliyor, gezebiliyordum. Benim her şeyim oldu, hayvan değil insandı sanki. Şimdi ben onsuz ne yapacağım. Her şeyimi, gözümü zehirleyenler bulunup, cezalandırılsın.”

Ne kadar acımasız insanlar ile bir aradayız. Ne istenir masum bir köpekten. Damarlarındaki kan vicdansızlık, iğrençlikle akıyor.

Lütfen Doddi için tepkinizi gösterin, sessiz kalmayın.

muglanin-marmaris-ilcesinde-yalniz-yasayan-gorme-engelli-vatandasin

İlginizi Çekebilir:  Shih Tzu (Şitsu) Köpek Cinsi Özellikleri ve Bakımı

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaşmak istemez misin ?

Yazı ile ilgili görüşünü seç

Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Tatlı Tatlı
0
Tatlı
Komik Komik
0
Komik
Aşk Aşk
0
Aşk
Üzücü Üzücü
2
Üzücü
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Geek Geek
0
Geek
Omg Omg
0
Omg
Wtf Wtf
0
Wtf
admin

Patipuf.net'in kurucusu, gönüllüsü, emek vereni, fikir sahibi. Hayvan Hakları Aktivisti, Sokak Hayvanları Gönüllüsü

2 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. yayınlamayla olmuyor bunları yapan orospu allahsı zları bulmak önemli.halkın içinden hümet hayvanları koruma hayvan severler ce bir korum takipgbu kurdursun izin versin.

  2. hangi ibine pi ç şerefsiz pi ç yaptı onu alla h belasını versin kav at am ını damını si keyim