İzmir Balçova’da hayvan düşmanı kadın yaşlı adama saldırdı


İzmir’de duyarlı bir vatandaşın sokağında bulunan kedilere yemek ve mama vermesi sebebiyle komşuları tarafından önce sözlü olarak taciz edilmesi ve ardından da saldırıya uğraması hayvansever camiayı ayağa kaldırdı.

İzmir Balçova‘da Onur Mahallesinde yaşanan olay amatör bir kamera tarafından kayda alındı. Saniye saniye kaydedilen görüntülerde kedilerin karnını doyuran adama “içinde bulunduğu hayvan düşmanlığı” sebebiyle önce sözlü tartışmaya giriyor, ardından yerden aldığı bir kaldırıp taşını fırlatıp sonrasında da küfürler eşliğinde yaşlı adamın boğazına sarılıyor.

Hayvan düşmanı kadın içerisinde bulundurduğu nefret ile hayvanlara yemek veren yaşlı adama kaldırım taşı fırlatıyor

Komşuların araya girmek istemesiyle daha da şiddetlenen kavgada cani kadın bütün bu olanlarla da yetinmeyip tekme atarak kedilerin mama kaplarını dağıtmayı da ihmal etmiyor(!)
Öte yandan diğer bir komşusunun da sözleri ile destek verdiği kadın; yaşlı adam ve kedileri besleyen aileye dakikalarca bağırarak, başka bir cehalet örneği sergiliyor.

Cani kadın kedilerin mama kabına tekme atarken

Olayı kayda alan kadının sosyal medya üzerinden yaptığı açıklama ise şu şekilde;

“Yaklaşık 2 yıl önce buraya taşındım, karşı apartman komşumuz anne ve kızı yıllardır mahallenin kedilerini mama ve özel yemek pişirerek besliyorlar.

Öyle ki, kızı işe gitmeden “istisnasız” her sabah 05:00 – 06:00 arası bu sevimli dostlarımızın karnını doyurup işe gider, akşam da annesi yemeklerini verir. Yemekler bittikten sonra da o bölgeyi süpürür, pırıl pırıl yapar, kabları yıkar üst üste koyar ve yukarıya çıkar.

Kediler hastalandıklarında, yemeklerine antibiyotik takviyesi yapar, hatta bir kedi ishal olduğunda arkasını dahi siler temizler. Fırsat buldukça mahalledeki dişi kedileri kısırlaştırmaya götüren, kendi evlerinde de 7 kedisi olan hayvan dostu komşularımızın yardımları, videoda göreceğiniz iki hayvan düşmanı, psikolojik rahatsızlıkları olan arka komşular tarafından bir kaç gündür engellenmeye çalışıyordu.

Videoyu çekmeden önce, elinde poşet olan kadın bağıra çağıra “ Biz de hayvanseveriz, ben de köpek besliyorum, köpeğime ciğer pişiriyorum, senin verdiğin yemeğe bak– Pislikten geçilmiyor, bu pisliğe son vereceksin ” gibi kelimeleri duyunca hemen balkona çıktım, “Hanımefendi neden bağırıyorsunuz ? ” Deyince, karşı komşumuza yönelerek “Hah avukatın da çıktı” deyip mama kablarını tekmelemeye başladı.

İlginizi Çekebilir:  İstanbul'da vahşet! Köpeklere önce tecavüz ettiler, ardından bıçaklayıp öldürdüler!

Bunu demesinin sebebi de bir kaç gün önce sabah 05:30 civarı komşumuz yine kedileri beslerken gelip bağırdı çağırdı. Ben de kendisine bağırmaması gerektiğini, rahatsızlık duyuyorsan şikayette bulunabileceğini söylemiştim. Bana ” Ben iki üniversite bitirdim, eğitimli bir insanım” Gerizekalı, cahil aptal” gibi alakasız ve aşağılayıcı birkaç kelime söyledi.

Ardından telefon ile görüntüdeki ikinci şahsı çağırdı(arkadaşı ya da kan bağı olan biri) Geldikten sonra karşı apartmanda oturan başka bir komşumuz olan yaşlı amcaya çıkışmaya başladı. Etraftakiler tepki gösterince yaşlı amcanın yakalarına yapışarak “Ben yaşlı s..iyorum! lan” dedi, birkaç saniye sonra da ayırdılar. . İki kadının da normal olmadığını farkedince kayıt altına almaya başladım. Ardından gördüğünüz gibi, sağda solda zarar verici bir takım materyal aradıktan sonra önce kaldırım taşı fırlattı, ardından atkısından tutarak hırpalamaya başladı.

Konu; yan apartman ile karşı apartmanın birleştiği yerde kedilerin girebileceği büyüklükte bir delik var. Kediler yağmur ya da aşırı soğuklarda apartmanın arkasındaki bahçeye sığınıyorlar.

Tepki sebepleri ise; arka zemin katta oturuyorlar. Kedilerin, balkonda besledikleri köpeklerinin yemeğini çaldığı, 100 tane kedinin önüne çıkıp korkuttuğu, etrafı pislettikleri, çamaşırları pislettikleri, bu sebeple 200 TL elektrik faturası ödediği yönünde.

Hiçbir kedinin iri bir köpeğin olduğu balkona gireceğine, köpeğin yemeğini(ön tarafta mama ve yemek olmasına rağmen) çalacağına, çete halinde dolaşıp saldıracaklarına ihtimal veremiyorum. Kaldı ki videoda da göreceğiniz üzere en fazla 7-8 taneler ve uysallar. Ayrıca bahçe de kendilerine ait değil, kendi tekellerinde olan bir alan değil. Sınır ve yaş tanımadan gösterilen bu fiziksel şiddeti ve kişileri ifşa etmek amacıyla paylaşmak istedim. Hayvan sevgisi bilmeyen, tahammülsüz, bencil insanlara fırsat tanımamak için lütfen PAYLAŞALIM!”

Olayın videosu :


Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaşmak istemez misin ?

Yazı ile ilgili görüşünü seç

Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Tatlı Tatlı
0
Tatlı
Komik Komik
0
Komik
Aşk Aşk
0
Aşk
Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Geek Geek
0
Geek
Omg Omg
0
Omg
Wtf Wtf
0
Wtf
admin

Patipuf.net'in kurucusu, gönüllüsü, emek vereni, fikir sahibi. Hayvan Hakları Aktivisti, Sokak Hayvanları Gönüllüsü

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir