Karşıyaka’da Bir Sokak Köpeği Vahşice Katledildi!


Sokak hayvanları ile ilgili yüreğimizi parçalayan haberlerden bir yenisi İzmir – Karşıyaka’dan eklendi! Masum bir sokak köpeği canice katledildi. Ayrıca köpeğin cinsel organında zorlama olduğu da tespit edildi. Bütün bunların üzerine aklımıza yine caydırıcı niteliği olmayan, hafif kalan cezalar geldi…

Gün geçmiyor ki böyle masum hayvanlarla ilgili kötü bir haber duymayalım.. Yüreğimizi parçalayan haberlerden bir yenisi hayvanlar konusundaki duyarlılığı ile sık sık gündeme gelen İzmir’den geldi..

Geçtiğimiz salı günü evine giden duyarlı bir vatandaşın gece geç saatlerde Zübeyde Hanım Mahallesi TOKİ Konutları’nda bir sokak köpeğinin yerde kanlar içinde yattığını farketti ve hemen İzmir Büyükşehir Belediyesi’ni arayarak bir hayvan ambulansı istedi. Vücüdunda derin kesikler olan ve acı içinde kıvranan zavallı köpeğe ilk müdahale hemen olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından yapıldı. Yapılan ilk müdahalenin ardından yaralı köpek İzmir BŞB Veteriner İşleri Müdürlüğüne ait olan bir ameliyathaneye alındı.

Sokak köpeği’nin ameliyathanede önce kanaması durduruldu ve ardından gerekli müdahaleler yapıldı. Ancak zavallı hayvan yaşamış olduğu ağır saldırı sebebiyle kurtarılamadı. Ayrıca cinsel organında zorlama olduğu da öğrenilen masum köpeğin durumu bir adli vaka olarak görülmediği için otopsi yapılmadı. Bu sebeple cinsel organındaki zorlamanın sebebi de bilinmiyor.

Duyarlı vatandaş konunun takipçisi oldu ama…

Ayrıca köpeği sağlık ekiplerine teslim eden hayvansever vatandaş sağlık ekiplerinin sokak  köpeğini götürmesinin ardından olayın peşini bırakmak istemedi ve kan izlerini takip etti ve izlerin TOKİ konutları içerisinde bulunan bir apartmana kadar gittiğini farketti. Polise intikal eden olayda önce 2 gün boyunca saldırgan arandı.
Edinilen bilgilere göre köpeği katlettiği iddia edilen şahıs polise vermiş olduğu ifadesinde şunları söyledi:
“Köpeğe sokaktaki çocukların kötü davrandığını görünce hayvanı binanın içine aldım. Uzun tüyleri rahatsız etmesin diye kesmek istedim, o sırada dudağımı ısırdı ve kaçtı. Bundan sonra ne olduğunu ise ben görmedim.”

İlginizi Çekebilir:  Türk Askerleri Dağda Karlar İçine Doğuran Anne Köpeği ve Yavrularını Kurtardı!

Önce karakolda ifade veren ve ardından savcılığa sevk edilen zanlı tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Konu ile ilgili açıklama yapan hayvansever vatandaş ise şu ifadelere yer verdi:
“O köpek, mahallemizdeki en sakin hayvanlardan bir tanesiydi. Bir insan nasıl böylesi vahşi bir şekilde bir cana kıyabilir? Bunu yapan kim olursa olsun gerekli cezayı almalı, hatta tedavi altına alınmalı.”

Şimdi bizim o masum köpek için yapabileceğimiz bir tek şey var..Bu tür olaylarda sessiz kalmamalı, olayı daha çok kişi ile paylaşarak kamuoyu oluşturmalı daha çok kişinin bu konuya tepki göstermesini sağlamalıyız..


Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaşmak istemez misin ?

Yazı ile ilgili görüşünü seç

Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Tatlı Tatlı
0
Tatlı
Komik Komik
0
Komik
Aşk Aşk
0
Aşk
Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Geek Geek
0
Geek
Omg Omg
0
Omg
Wtf Wtf
0
Wtf
admin

Patipuf.net'in kurucusu, gönüllüsü, emek vereni, fikir sahibi. Hayvan Hakları Aktivisti, Sokak Hayvanları Gönüllüsü

One Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. lütfen böyle konularda daha duyarlı olalım. yaralı bir hayvan gördüğümüzde yardım edelim.