Ölen Sahibinin Tabutunun Yanından Bir An Olsun Ayrılmadı!


Geçtiğimiz günlerde sosyal medyanın gündeminde olan Cesur köpek, ölen sahibinin tabutunun yanından bir an olsun ayrılmayarak herkesi hüzne boğarken bir yandan insanlığa unutulan vefayı ve saf sevgiyi hatırlattı.

Bursa’da yaşayan 79 yaşındaki Mehmet İlhan yıllardır felç olarak hayatını sürdürmekteydi. Ta ki 4 gün önce hayata gözlerini kapayana dek.

Mehmet İlhan’ın cenazesi Bursa’nın Orhaneli ilçesindeki Merkez Cami’ye getirildi. Yaşlı adamın sevenleri ve yakınları da son veda için oradalardı. Ancak aralarında yaşlı adamı uğurlamaya gelen ve herkesin ilgisini çeken minik bir yakını daha vardı. 2 yıl önce sahiplendiği ve adını Cesur koyduğu köpeği cenaze namazında tabutunun başından ayrılmazken, mezarlığa kadar sahibini takip ederek defin sırasında da bir an olsun yanından ayrılmadı.

Kalbi yalnızca karşılıksız saf sevgi ile dolu olan köpeklerden sadece bir tanesi olan Cesur köpek, bize kaybolan insanlığı ve aslında hayvanların ne kadar harika varlıklar olduğunu bir kez daha gösterdi.

Cesur köpek ölen sahibinin ardından artık yaşlı adamın oğlunun himayesinde. Ancak sahibinin yokluğuna alışamayan bu minik ama koca yürekli köpek 4 gündür sahibinin mezarına gidiyor.

Kalbimizin en derinlerine dokunan bu miniği ilçe esnafı elleriyle besliyor. Cesur köpeği, babası öldükten sonra yalnız bırakmayan Ali İlhan, “Babam uzun yıllar felçli olarak yaşadı. 2 yıl önce henüz yavruyken Cesur adını verdiği bu köpeği sahiplendi. Ona gözü gibi bakıyordu. Babamı geçtiğimiz günlerde kaybettik. Köpeği tabutunun başından bir an olsun ayrılmadı. Cenaze namazı kılınana kadar başında bekledi. Daha sonra mezarlığa kadar takip ederek gömülene kadar bekledi. Yokluğuna alışamadığı için her gün babamın mezarına gidip onu ziyaret ediyor. Babam öldükten sonra Cesur’a bir mahzunluk çöktü. Sanki hayata küstü” dedi.

Bir çok insan biliyordur ki, köpekler sevdiklerinden ayrıldıklarında, evden atıldıklarında hayata küser, yemek yememeye başlar ve bir nevi ölüm orucuna yatar.

İlginizi Çekebilir:  Pomeranian (Boo) Köpek Cinsi Özellikleri ve Bakımı

Bu kadar sevgi dolu olan canları incitmek yerine lütfen bir kap yemek verelim… Sonrasında onlar size sonsuz sevgiyi vereceklerdir.

Patipuf bol vicdanlı günler diler!


Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaşmak istemez misin ?

Yazı ile ilgili görüşünü seç

Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Tatlı Tatlı
0
Tatlı
Komik Komik
0
Komik
Aşk Aşk
0
Aşk
Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Geek Geek
0
Geek
Omg Omg
0
Omg
Wtf Wtf
0
Wtf
admin

Patipuf.net'in kurucusu, gönüllüsü, emek vereni, fikir sahibi. Hayvan Hakları Aktivisti, Sokak Hayvanları Gönüllüsü

One Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Köpekler gerçekten çok sadık ve masum hayvanlar. Sahiplerine o kadar bağlılar ki bazen bir insandan daha değerli birer dost olabiliyor.