Ölmek Üzere Olan Kedi Son Anda Rusya’da Kurtarıldı


0
40 shares

Hepimiz yol kenarından hızlıca geçeriz ve etrafa bakma zahmetine bile katlanmayız ama bu hikaye bu davranış biçimimizi değiştirecek türden bir hikaye.

Slava isimli bir sürücü karlar içinde hareket etmeden yatan bir kediyi son anda fark ederek hemen yanına koştu.

Kedimizin hareketsiz olduğunu ancak yaşadığını anlayınca hemen yanına alarak tedavi edebilmek için evine götürdü.

Slava kediyi görünce onun ölmüş olduğunu sandı ancak gene de içinden bir his yanına gitmesi gerektiğini söyledi. Karlar içinde hareketsiz yatmakta olan kediyi görünce hemen yanına koşarak kediyi kucağına aldı ancak düşündüğü gibi kedi ölmemişti ve yaşıyordu.

Kediyi arabasına aldıktan sonra ilk acil müdahaleyi orada yapan Slava hemen üstüne battaniye sererek vücut sıcaklığını arttırdı.

Evine gittikten sonra saatlerce kediyi ısıtmaya ve kendisine gelmesine yardımcı olmaya çalıştı.

En sonunda uzun ve titiz uğraşlar ile kedimiz iyileşmeye başlayarak normale döndü.

Slava bu güzel ve sevimli kedimiz için kendisinin ona yardım etmeye çalıştığını anladığını ve bu yüzden ona dokunulmasına izin verdiğini ileterek çok tatlı bir kedi olduğunu söyledi.

Slava yeni dostunu sahiplenerek kendisine Nika adını verdi ve bundan sonra yanından ayırmayı hiç düşünmüyor bile. Nika artık Slava ile birlikte yaşıyor ve hem halinden hem de hayatından çok mutlu bir kedicik oldu.

Dünyamızın Slava gibi hassas ve tüm canlıları önemseyen insanlara çok ihtiyacı var. Eğer Slava doğru yerde doğru zamanda olmasaydı bu güzel, küçük, sevimli kedimiz şuan hayatta olmayacaktı.

 

İlginizi Çekebilir:  Kedilerin Beslenmesi Yaş Gruplarına Göre Nasıl Olmalıdır?

Like it? Share with your friends!

0
40 shares

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir