Önce Çarpılan Ardından da 2 Gün Sokakta Yardım Bekleyen Kedi Tıstıs’ın Hayat Hikayesi


kedi

 

Merhaba, ben Tıstıs..

Ben bu gün öldüm… Nasıl öldüm biliyormusun ? Bak iyi dinle insan… Sana insan diyorum. Çünkü beni yaratan, “Sana insanlar merhamet edecek, korkma! Sende onlara sevgini vereceksin.” dedi bu dünyaya gönderdi..
Henüz 4 aylık idim, kardeşlerimden ve annemden daha ayrılalı yeni oldu. 3-4 gün önce bu soğuk günlerde çöplerde yediğiniz değil yemediklerinizde yiyecek arıyordum.. Karşıdan karşıya geçerken içinizden biri arabası ile son hızla bana çarptı.
Bir anda oldu her şey, canım öyle çok yandı ki.. Yaratanımın sözü aklıma geldi, sana merhamet edecekler dediği insanlar gelecek diye beklerken biri gelip beni kaldırama bıraktı.. Sonra gitti..
2 gün boyunca yanımdan onlarca insan geçti… Belki de geçenlerden biri sendin! Görmedin beni.. Açlık, soğuk, hepsi bir yandan.. Dayanamıyordum ama bir yandan canımın acısından biriniz kurtarın diye tüm avazımla bağarıyordum. Buna rağmen görmeden geçtin yanımdan…

Sonra bi abi geldi, apar topar aldı beni.. Donmak üzereydim, beni taşırken sürekli “özür dilerim, özür dilerim” diyodu. Ama o birşey yapmamıştı ki bana! Bana o zarar vermemişti ki! Olanlar için özür dilerim demekten başka bişey demiyordu, diyemiyordu belki de.. Bir doktora götürdü beni.. İyice karnımı doyurdular. Sıcak sular, sıcak bir yatak ile kendime geldim.. Bir yandan beni getiren abi ile doktor abinin konuşmalarını dinlerken, bir yandan da yemek yiyiyordum.. 4 kırık varmış vücudumda ve iç organlarımda da yüksek ihtimalle bir zarar varmış.. Canım yanıyordu ama belli etmek istemiyordum.  “İyiyim, bir şeyim yok” gibisine tutuyordum kendimi, öyle gösteriyordum kendimi.. Ama canım çok acıyordu aslında.. O acı ile uyumuşum o gece..
Ertesi gün acı biraz daha falzaydı.. Yine o temiz kalpli abi ve doktor abi canla başla ilaçlar yemekler sıcak sular getiriyordu bana.. Ama acım da giderek artıyordu… O gün kendimde değildim pek. Beni getiren o abi, sürekli özür diliyordu hala.. O bana bişey yapmadığı halde neden özür diliyordu acaba ???

İlginizi Çekebilir:  Sokak Hayvanlarına Yardım Amaçlı Neler Yapılabilir?

Ve bu gün… Başımı kaldıramıyorum… O abi ve doktor abinin yüzü asıktı, üzgün üzgün bakıyorlardı. Ben iyiyim demek istiyordum, sıkıp kendimi başımı kaldırmak istiyordum ama olmuyordu… Bi ara beni getiren abi bana bişey dedi hiç unutmuyorum…

“Ben olsam, ben de bu acımasız dünyada kalmam. Bunca şerefsiz, acımasız insanların içinde bende kalmazdım, savaşmazdım!” dedi.. “Ama sen savaş bak! Bizlerde varız bu dünyada sakın pes etme. Ama eğer beni bırakıp gidersen, gittiğinde Allah’a söyle kuzum, beni arabayla çarptılar, çarpan durmadı, yolun ortasında bıraktı gitti de!
Beni yolun kenarına artttılar kaldırıma onlarca insan yardım etmedi, bir kişi bile elini uzatmadı de!
Bir kişi bile bi yemek vermedi de! bunları hep söyle o güzel Allahıma”
 dedi..

Ben mi ? Ben biraz önce öldüm… Doktor abimin kucağında… Ve ne yapacağım biliyormusunuz ? Sizi Allaha söyleyeceğim.. Hepinizi! hepinizi..
Bana çarpan! Seni Allaha söyleyceğim!
Beni kaldırıp yardım etmeyen, kaldırma bırakıp giden! Seni Allaha söyleyeceğim!
Ben o kaldırımda 2 gün boyunca aç sususuz yatarken yanımdan geçen sen! Ve senin gibiler.. Hepinizi Allah’a söyleyeceğim!..
Bilmediğiniz asıl ne biliyormusunuz insan oğlu? Bugün bana bunu yapan kişiler yarın size de aynısını yapacaklar! Benim için frene basmayanlar sizin için de frene basmayacaklar! Beni o yol ortasında bırakanlar, görmezden gelenler sizin için de aynısını yapıp görmeyecekler!..
Niye biliyormusunuz, sizi Allah’a söyleyeceğim!

alıntıdır.


Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaşmak istemez misin ?

Yazı ile ilgili görüşünü seç

Kızgın Kızgın
1
Kızgın
Tatlı Tatlı
0
Tatlı
Komik Komik
0
Komik
Aşk Aşk
0
Aşk
Üzücü Üzücü
1
Üzücü
Korkunç Korkunç
1
Korkunç
Geek Geek
0
Geek
Omg Omg
0
Omg
Wtf Wtf
0
Wtf
admin

Patipuf.net'in kurucusu, gönüllüsü, emek vereni, fikir sahibi. Hayvan Hakları Aktivisti, Sokak Hayvanları Gönüllüsü

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir