Taksim’de Belediye Ekiplerinin Almak İstediği Köpeğe Acil Yuva!


Yazımıza başlamadan sevgili Patipuf.net okuyucularımızdan ricamızdır: Lütfen bu köpeğe insanlar zarar vermeden ya da barınak denen ölüm kampına gitmeden korunaklı bir bölge, yuva bulalım!

Geçtiğimiz günlerde bir insana ait çantayı alıp, bir türlü geri vermek istemeyen köpek olarak tanımıştık onu. Yine gündemde bu kez acı çığlıkları ile birlikte…

Taksim’de bazı kişileri ısırdığı nedeni ile fotoğrafta gördüğünüz siyah köpek şikayet edildi. Beyoğlu Belediyesi köpeği almak için geldi, ancak köpeğin acı çığlıklarını duyan bazı duyarlı insanlar olaya hemen müdahale etti. Tartışmada köpeğin alınmasına karşı çıkan duyarlı insanlar ağır basınca ekipler de köpeği almadan geri döndü.

Boynuna ip geçirilerek yakalanan köpeğin acı havlaması Taksim Meydanı’nda yankılandı. Bir türlü sakinleşmeyen ve veteriner aracına alınamayan köpeğe uyuşturucu iğne atıldı. Ancak köpek çok korktuğundan uyuşturucu iğne de çok etkili olmadı. Acı acı bağırmaya devam etti. Bu duruma tepki gösterenler oldu. Bazı kişiler de köpeğin alınmasına karşı çıkan duyarlı insanlara itiraz ettiler,  “Siz işinize bakın bun köpek her gün birini ısırıyor” diye Belediye ekiplerine köpeği almaları konusunda ısrar ettiler.

Taksim’de şikayet edilen köpeğin görüntüleri

Köpeğin, barınak gibi ölüm kampına alınmasına tepki gösterenlerle alınmasını isteyenler arasında tartışmalar çıktı. Bu sırada ortaya çıkan iyi kalpli bir kadın “bu köpek saldırmıyor” diyerek veteriner ekiplerinin yakaladığı köpeği onların ellerinden almaya çalıştı. İnsanlar, boynu iple bağlı olan köpeğin başını okşarken köpeğin oldukça sakin olduğu görünüyordu. Köpeğin alınmasına karşı çıkan kadına destek olan diğer insanlar da devreye girince Belediye ekipleri köpeği alamadan gittiler.

 

Ayrıca olay anında krem rengi köpeğin bir an olsun arkadaşını bırakmayarak, onu kurtarmaya çalışması çabaları işe yaramayınca insanlara yalvaran gözlerle bakarak yardım istemesi hepimizin gözlerini doldurdu.

İlginizi Çekebilir:  MERSİN'DE KÖPEKLERİ YAVRULARININ GÖZÜ ÖNÜNDE YAKTILAR!

Yazımızın başında da söylediğimiz gibi, sevgili takipçilerimizden ricamızdır. Lütfen haberi bolca paylaşarak İstanbul’da yaşayan duyarlı insanlara ulaşalım. Başına bir şey gelmeden bu köpeğimize bir an önce yuva bulalım veya korunaklı bir bölgeye alalım. Haberi ya da fotoğrafları izinsiz alıp paylaşım yapabilirsiniz. Yeter ki köpek güvende olsun.


Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaşmak istemez misin ?

Yazı ile ilgili görüşünü seç

Kızgın Kızgın
3
Kızgın
Tatlı Tatlı
0
Tatlı
Komik Komik
0
Komik
Aşk Aşk
1
Aşk
Üzücü Üzücü
5
Üzücü
Korkunç Korkunç
1
Korkunç
Geek Geek
0
Geek
Omg Omg
0
Omg
Wtf Wtf
0
Wtf
admin

Patipuf.net'in kurucusu, gönüllüsü, emek vereni, fikir sahibi. Hayvan Hakları Aktivisti, Sokak Hayvanları Gönüllüsü

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir