Hacettepe Üniversitesi Öğrencisi Tarafından 2 Kedi 5.Kattan Aşağıya Atıldı!


Sosyal Medya’da Hacettepe Üniversitesi Beykent Kampüsünde bir kedinin öldürüldüğü, bir kedinin ağır yaralı olduğu haberi yayıldı. Hacettepe Üniversitesi Haydok facebook sayfasından dün(22 Mayıs Çarşamba) yapılan açıklamaya göre saat 19.20 gibi Beykent Kampüsünün J Blok 5. Katında kalan bir kız öğrencinin 2 kediyi aşağı attığı ifade edildi.

Üniversitedeki Duyarlı Öğrenciler Kedileri Kliniğe Götürdü

Facebook sayfasındaki paylaşıma göre öğrenciler tarafından kliniğe götürülen kedilerin ikisinde de iç kanama olduğu tespit edildi. Kedilerden birinin ciğerinin parçalandığı ve maalesef bu sebeple can verdiği, diğer kedinin ise ağır yaralı olduğu açıklandı.

Öğrenciler Katilin Kim Olduğunu Araştırıyor!

Olayın birçok şahidi olduğunu belirten öğrenciler durumu polise bildirse de aldıkları cevabın “Kedilerinizi gömün” den ileri olmadığını da sözlerine ekliyor. Olayın üzerine J blok önünde toplanan duyarlı öğrenciler olayın peşini kesinlikle bırakmayacağını ifade edip olayı gören ve yardımcı olabilecek herkesin kendileri ile iletişime geçmesini bekliyor.

Hacettepe Üniversitesi Haydok sayfasından yapılan açıklama şu şekilde:

“COK ACIL DURUM 
Yaklaşık bir saat önce Beytepe kampüsü J blok beşinci katta kalan insan bile denilemeyecek bir kadın öğrenci IKI TANE KEDIYI AŞAĞI ATMIŞTIR. Olayı görenler var, birçok kişi tarafından anlatılmıştır. Kedileri kliniğe götürdük fakat ikisi de iç kanama geçirmiş olup, bir tanesini ciğerleri parçalanmış olduğu için çoktan kaybettik. Diğerinin de durumu riskli. OLAYI GÖREN, J BLOKTA KALAN VE YARDIMCI OLABILECEK HERKES BIZIMLE ILETISIME GECSIN. Ayrıca şu an J blok önünde toplandık ilgilenen herkesi buraya bekliyoruz. Olayın peşini kesinlikle bırakmayacağız.” Kaynak: https://www.facebook.com/HacettepeHaydokPage/posts/10156790164075639

Güncelleme:
Patipuf.net olarak ulaştığımız bir Hacettepe Üniversitesi Haydok yetkilisinden aldığımız bilgi şu şekilde:
“Arkadaşlar merhaba. Bugün J Blok içerisinde saat 19.20 civarında Haydok olarak sorumluluklarını üstlendiğimiz 2 kedimiz 5. kattan aşağıya atıldı. Düştü diyemiyoruz çünkü görgü tanıkları düşüş açısını aktararak ikisinin de ardarda fırlatıldığını iddia ediyorlar. Kediler düşmeden önce “Yeter!” diye bir çığlık duyulduğu konusunda herkes hemfikir. Yıllardır kampüste yaşayan, dış ortama alışkın 2 kedinin 5-6 saniye arayla birbirinden bağımsız şekilde aşağı düşmesi bizce mümkün değildir. Kedilerden biri akciğerleri parçalandığı için hayatını kaybetti, diğeri ise yoğun bakımda. Olay anını gören kişiye/kişilere henüz ulaşamadık, görgü tanıkları kedilerle birlikte fırlatılan saksının kırılma sesini duyup olayı farketmişler. Olay sonrasında Koruma Güvenlik Şeflerimizden Yasin Bey ve diğer güvenlikler yeterince ilgili olmalarına rağmen çağırılan polisin verdiği tepki alaycı bir şekilde “kedileri gömün” olmuştur. Haydok olarak bir dilekçe taslağı hazırlıyoruz, destek olmak isteyenler için pdf halini buraya da atacağım. Biz bu işin peşini bırakmayacağız. Olay hakkında detaylı bilgi sahibi olanlar lütfen bize ulaşsın. Teşekkürler”

Biz Patipuf.net hayvanseverler topluluğu olarak orada bulunamasak bile bu olayı haber yaparak o can’ların sesi oluyoruz. Siz de bu haberi paylaşarak daha çok kişiye ulaşmasını sağlarsanız hep birlikte kamuoyu oluşturabilir, insanların dikkatini bu olaya çekebiliriz.
Lütfen siz de paylaşın!

İlginizi Çekebilir:  Karşıyaka'da Bir Sokak Köpeği Vahşice Katledildi!

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaşmak istemez misin ?

Yazı ile ilgili görüşünü seç

Kızgın Kızgın
13
Kızgın
Tatlı Tatlı
1
Tatlı
Komik Komik
2
Komik
Aşk Aşk
1
Aşk
Üzücü Üzücü
15
Üzücü
Korkunç Korkunç
21
Korkunç
Geek Geek
1
Geek
Omg Omg
3
Omg
Wtf Wtf
3
Wtf
admin

Patipuf.net'in kurucusu, gönüllüsü, emek vereni, fikir sahibi. Hayvan Hakları Aktivisti, Sokak Hayvanları Gönüllüsü

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir