İstanbul’da vahşet! Köpeklere önce tecavüz ettiler, ardından bıçaklayıp öldürdüler!


İstanbul Hadımköyde akıllara durgunluk verecek bir olay yaşandı… Olay HAYKONFD(Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu)’nun yaptığı açıklama ile kamuoyuna duyuruldu.. İddiaya göre alkollü bir grup tarafından ormanlık alandaki köpekler önce tecavüz edilip sonra öldürülüyor. HAYKODFED’in yaptığı açıklama şöyle;

“Hayvan Hakları Savunucuları Emre Özkan, Esra Ice, Tutku Gms ( Gümüş )dün gece gelen bir ihbarla, Hadımköy’de ormanlık alanda hangi belediyelerin attığı belli olmayan, küpeli köpeklerin öldürüldüğünü öğrendiler. 

Olay yerine gittiklerinde yakılan bir ateş etrafında içki şişeleri ve kesilerek öldürülen tecavüze uğrayan köpeklerin cesetlerini buldular. Sağ kalan bir yavru köpeği kurtardılar.

Çalışma bugün de devam etti Koordinatörlerimiz Nihal Aydın ve Gülsen Ugan kurumlar ile görüşüp bölgedeki sağ kalan hayvanların güvenli bir yere alınması ve emniyet ve basının bilgilendirilmesi görevini yaparken Emre Özkan, Esra Ice, Tutku Gms ( Gümüş ) de olay yerinde sürekli gelişmelerin takipçisi oldular, sağ hayvanların bakımevine kontrole teslimini denetlediler.

Arnavutköy Belediyesi nakil aracı ve veteriner hekim gönderirken, Beylikdüzü Belediyesi Bakımevini Kurtarılan Canlara Açtı ve Bakımlarını üstlendi. Başından beri olayın olayın takipçisi olan ve destek olan herkese teşekkür ederiz.

Caniliğin ortaya çıkardığı iki önemli sonuç var. İstanbul’da değişik küpeli hayvanların çeşitli belediyelerce toplanarak ormanlara ölüme atılmasının önüne geçilemiyor. Ormandan sağ kurtulan köpekler arasında İBB küpelilerin de bulunması başta İBB olmak üzere belediyelerin ağır suçlar işlediklerinin kanıtıdır.
İkincisi bu alanlarda hiç bir emniyet tedbiri ve kamera bulunmamaktadır. Yarın kadınlara, çocuklara da aynı vahşeti uygulayacak sapıkların içkili-mangallı alemleri ormanlık alanlarda sürmektedir.

Acil alınması gereken tedbirler konusunda ilgili kurumlar için hazırlanan ve yayınlanacak yazılı başvurumuza yalnız hayvan hakları savunucularının değil şiddet ve sapkın eğilimlerin tehdit ettiği toplumun her kesiminden katılım sağlanması son derece önemlidir.”

Biz patipuf.net olarak insanlık dışı görüntüler olduğu gerekçesi ile fotoğrafları paylaşmadık. Fotoğraflara ulaşmak için tıklayınız.

İlginizi Çekebilir:  Köpeklerde Tasma Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaşmak istemez misin ?

Yazı ile ilgili görüşünü seç

Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Tatlı Tatlı
0
Tatlı
Komik Komik
0
Komik
Aşk Aşk
0
Aşk
Üzücü Üzücü
1
Üzücü
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Geek Geek
0
Geek
Omg Omg
0
Omg
Wtf Wtf
0
Wtf
admin

Patipuf.net'in kurucusu, gönüllüsü, emek vereni, fikir sahibi. Hayvan Hakları Aktivisti, Sokak Hayvanları Gönüllüsü

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir