Karaman’daki Kedi Köpek Katliamına Dur Diyelim!


Bizim öpmeye kıyamadığımız, sarılarak uyuduğumuz kedi ve köpeklerimiz; son 1 haftadır Karaman’ın Sarıevler Belediyesi’nde maalesef katliama uğruyor. Alınan son bilgilere göre çöp konteynırlarının yanında 50’yi aşkın sayıda kedi ve köpek cesedi bulundu. Kedi köpek katliamını kimin gerçekleştirdiği tam olarak tespit edilmiş olmasa bile hayvan severler ve Sarıevler beldesinde yaşayan halk belediye yetkililerinden şüpheleniyor.

50’yi aşkın sayıda kedi ve köpek zehirlendi!

Veteriner hekim tarafından yapılan incelemeler; kedi ve köpeklerin zehir enjekte edilmiş balıkları yemeleri sonucu öldüğünü gösteriyor.
Kedi köpek katliamının tüm Türkiye genelinde geniş çaplı bir yankı uyandırması üzerine Sarıevler Belediye başkanı yaptığı konuşmada olayların belediye ile herhangi bir ilgisi olmadığını, durumdan belediyenin de yeni haberdar olduğunu söyledi.

Sarıevler Belediye Başkanı; yaptığı konuşmada yapılan incelemeye göre 4 kedi ile 1 köpeğin hayatını kaybettiğini, halkın ve hayvan severlerin dile getirdiği 50 adet rakamın sadece bir abartıdan ve yalan haberden ibaret olduğunu dile getirdi. Belediyeye hayvan severler ve halk tarafından iftira atıldığını da sözlerine ekleyen Belediye başkanı Hayri Samur; haberlerin tamamen asılsız olduğunun altını çizerek, kendilerinin suçsuz olduğunu ifade etti.

Hayvan severler; Karaman’ın Sarıevler beldesini ziyaret etmeye devam ediyor!

Türkiye genelinde yankı uyandıran kedi köpek katliamı; birçok hayvan severin Karaman’ın Sarıevler beldesine doğru yolculuğa çıkmasına neden oldu.

Sosyal medyada da paylaşım rekorları kıran bu katliam karşısında tüm hayvan severler halkı duyarlı olmaya ve Sarıevler Belediyesi’ni arayarak; şikayetlerini ve üzüntülerini dile getirmeye davet ediyor.

Sarıevler İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nden açıklama!

Sarıevler İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nden bir yetkili yaptığı açıklamada; öldürülen kedi ve köpek sayısının 50 ile 100 arasında olduğunu; veteriner hekim tarafından yapılan inceleme sonucuna göre ölüm sebeplerinin ise balık üzerine enjekte edilmiş zehir olduklarını dile getirdi.

İlginizi Çekebilir:  İstanbul'da vahşet! Köpeklere önce tecavüz ettiler, ardından bıçaklayıp öldürdüler!

 

Bu feci kedi köpek katliamı karşısında sessiz kalmamak, ülke genelindeki katliamlara dur demek adına, bu haberimizi sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilir; Sarıevler Belediyesi’ni arayarak, bu durumdan sorumlu olan kişilerin hemen bulunmasını talep edebilirsiniz.

Sarıevler Belediyesi telefon numarası:

(0338)441 21 17

 


Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaşmak istemez misin ?

Yazı ile ilgili görüşünü seç

Kızgın Kızgın
1
Kızgın
Tatlı Tatlı
1
Tatlı
Komik Komik
1
Komik
Aşk Aşk
0
Aşk
Üzücü Üzücü
1
Üzücü
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Geek Geek
0
Geek
Omg Omg
0
Omg
Wtf Wtf
0
Wtf

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir