Kavurucu Sıcakta Hayvanları Araç İçinde Bırakarak Öldüren Veteriner!


 

Sıcak havalarda bir hayvanın araç içinde bırakılması maalesef o can için kaçınılmaz sonu getirecektir. Araç camları açık bir şekilde gölgede park edilse dahi hayvanların hayatı için yeterince güvenli sağlamayacaktır. Hayvanların araç içindeki sıcaklıktan etkilenmeleri yalnızca bir kaç dakikalarını alıyor. Hatta sıcak bir günde araba içinde 20 dakika bırakılan bir köpek için bu kısa gibi görünen süre onun ölümünü getirebilir. Çünkü hayvanlarda vücut ısısı hızlı ve aşırı bir şekilde yükselir. Dışarıda 30 derece sıcaklığın olduğu bir günde, araç içindeki sıcaklık yalnızca 10 dakika içinde 41 dereceye çıkabiliyor.

 

Hava sıcaklığının 40 dereceyi bulduğu bu günlerde ise Kocaeli’nin Darıca ilçesinde Bayramoğlu Veteriner Kliniğin’in ortağı olduğu belirtilen ve isminin baş harfi A… olduğu öğrenilen veteriner, 34 YB 1508 plakalı araç içerisine 1 köpek ve 3 kediyi bırakarak ölüme terk etti.

 

Veteriner tarafından araç içinde bırakılan köpek
Veteriner tarafından araç içinde bırakılan köpek

Araç içinde zor durumda kalan hayvanları gören duyarlı vatandaşlar duruma müdahale etti. Duyarlı insanların uzun uğraşları sonucunda araç kapıları açıldı. İçeride 2 kedi ve 1 köpeğin can çekiştiği görüntülenirken 1 kedinin ise araç içindeki aşırı sıcak hava, susuzluk ve havasızlığa karşı dayanamayarak öldüğü kayıt altına alındı.

Bu İhmal Kabul Edilemez!

Yukarıda bahsettiğimiz bilgilere ek olarak çoğumuzun bildiği gibi kedi ve köpeklerin ter bezleri bulunmuyor. Bu nedenle terleyemeyen kedi ve köpekler sıcak havaya maruz kaldıklarında hipertermi adı verilen ısı çarpması sonucu hayatını feci şekilde kaybediyor. Arabanın içerisinde bırakılan kedilerden biri ise yüksek ihtimalle hipertermiden ötürü hayatını kaybetmiştir. Bir veterinerin bu ihmali kabul edilemez.

Hayvanların yaşadığı bu kabul edilemez durum için lütfen sizde dilekçe yazın. Veteriner cezalandırılsın.

Dilekçe örneği Haykonfed’in sayfasında yayınlanmıştır. Aşağıdaki linke tıklayarak ne yapacağınızı okuyabilirsiniz.

Haykonfed Dilekçe Örneği

İlginizi Çekebilir:  Golden Retriever Özellikleri Nedir? Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

 

 

 


Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaşmak istemez misin ?

Yazı ile ilgili görüşünü seç

Kızgın Kızgın
19
Kızgın
Tatlı Tatlı
0
Tatlı
Komik Komik
1
Komik
Aşk Aşk
2
Aşk
Üzücü Üzücü
11
Üzücü
Korkunç Korkunç
10
Korkunç
Geek Geek
0
Geek
Omg Omg
0
Omg
Wtf Wtf
0
Wtf
admin

Patipuf.net'in kurucusu, gönüllüsü, emek vereni, fikir sahibi. Hayvan Hakları Aktivisti, Sokak Hayvanları Gönüllüsü

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir