Kedi bakımı nasıl yapılır? Evde Kedi Bakmanın Püf Noktaları Nelerdir?


En sevimli dostlarımız arasında yer alan; şirinlikleri ve sevgileri ile bizleri her daim sarıp sarmalamayı ihmal etmeyen sevimli kedi dostlarımızın bakımını ihmal etmemiz; maalesef hem onların kendilerini mutsuz hissetmelerine hem de sağlıklı gelişimlerinin yavaşlamasına neden olabiliyor. Bu yüzden de evde ilk kez kedi besleyecek olan pati dostlarının; evde kedi bakmanın püf noktaları hakkında önceden bilgi edinmesi gerekiyor.

evde kedi bakımı
Evde kedi bakımı

Evde kedi bakmanın püf noktaları nelerdir? başlıklı bu yazımızda kedi bakımı esnasında dikkat etmeniz gereken inceliklerden kısaca bahsetmek istedik. Yazımızın faydalı olması dileğimizle…

 

  • Kaliteli bir kuru mama seçiminde bulunun!

Yetişkin ya da yavru kedinizi beslerken; göz önünde bulundurmanız gereken ilk noktanın kaliteli bir kedi maması seçiminde bulunmak olduğunu söyleyebiliriz. Kedinizin sağlıklı gelişimi adına veterinerlerden ya da petshoplardan vitamin ve mineraller açısından zengin olan bir mama satın alabilirsiniz.

Ancak; mama satın alırken; kedinizin yaşını ve ırkını da dikkate almayı kesinlikle unutmamalısınız. Yavru kedinizi mutlaka yavru kedi maması ile beslemeniz gerekir. Aksi halde yavru kedinizin gelişimini tam olarak tamamlayamamasına ve çoğu hastalığa daha kolay bir şekilde yakalanmasına neden olabilirsiniz.

Kedi maması koyduğunuz mama kabının yanına kedinizin günlük su ihtiyacını karşılayabileceği miktarda su ile dolu su kabını da koymayı unutmamanız gerekiyor.

⇒ Kediler için en iyi mama markaları içeriğimiz için;
https://patipuf.net/pati-blog/kediler-icin-en-kaliteli-mama-markalari/

 

  • Kedi tuvaletini ve kedi kumunu her daim temiz tutun!

Kedi bakımı nasıl yapılır? sorusunun bir diğer yanıtının da her daim kedinizin tuvaletini ve kedi kumunu temiz tutmak olduğunu söyleyebiliriz. Kedinizin her daim erişebileceği bir yere kedi tuvaletini ve tuvaletin iç kısmına kedi kumunu koyarak; onun tuvalet ihtiyacını kendi başına karşılamasını sağlayabilirsiniz.

 

  • Kedi taşıma kutusu satın alın!

Seyahatleriniz esnasında ya da veterinere giderken kedinizi taşımak amacıyla kullanabileceğiniz kedi taşıma kutusunu petshoplardan ya da veterinerlerden temin edebilirsiniz.

  • Kedi oyuncakları satın almayı unutmayın!

Kedinizin evde yalnız başına kaldığı zamanlarda sıkılmaması ve eğlenceli zaman geçirmesi için ona birbirinden güzel kedi oyuncakları satın alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Kimsenin sahiplenmek istemediği dünyanın en mutsuz kedisi

Kedilerin oynamaya bayıldığı 8 ilginç oyun;
https://patipuf.net/pati-blog/kedilerin-oynamaya-bayildigi-8-ilginc-oyun

 

  • Odasına kedi tırmalama tahtası koyun!

Kediler; egzersiz ihtiyaçlarını karşılamak, gerinmek ve tırnaklarını ölü hücrelerden arındırmak için dış ortamda ağaçları tırmalar. Evinize kedi tırmalama tahtası yerleştirerek; onun egzersiz ihtiyacını karşılamasını garantileyebilirsiniz.

Kedinizin aşılarını düzenli olarak yaptırmayı ihmal etmemenizi bir kez daha tavsiye ediyor; kedinizle birlikte mutlu mesut bir yaşam sürmenizi diliyoruz.

 


Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaşmak istemez misin ?

Yazı ile ilgili görüşünü seç

Kızgın Kızgın
1
Kızgın
Tatlı Tatlı
4
Tatlı
Komik Komik
1
Komik
Aşk Aşk
0
Aşk
Üzücü Üzücü
1
Üzücü
Korkunç Korkunç
2
Korkunç
Geek Geek
2
Geek
Omg Omg
0
Omg
Wtf Wtf
2
Wtf

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir