Kimsenin sahiplenmek istemediği dünyanın en mutsuz kedisi


2016’nın sonlarına doğru gelirken, yürek burkan bir başka haber de ABD’den geldi. Bu hikaye neyse ki, şirin bir kedinin umut ve zafer hikayesi ile son buldu.

Benjamin Button (kısa adıyla BenBen), internet aleminde dünyanın en mutsuz kedisi olarak biliniyor. Hatta sahip olduğu bir Instagram ve Twitter hesabı bile var.

Sarışın bir kedi olan BenBen bir gün Society for the Prevention of Cruelty to Animals (Hayvanları Eziyetten Kurtarma Derneği- SPCA)’a başıboş bir şekilde bırakıldı.

 

kimsenin-sahiplenmek-istemedigi-dunyanin-en-mutsuz-kedisi-210180-5
Kulaklarında derin kesiklerin ve omurgasında da kırıkların olduğu güzeller güzeli kedi yabani hayvanların saldırısına uğramıştı.

kimsenin-sahiplenmek-istemedigi-dunyanin-en-mutsuz-kedisi-210186-1

BenBen’in suratındaki mutsuz görünümünün sebebi derisinde kalan fazlalık.

LoveMeow adlı web sitede yer alan habere göre BenBen’i kaldığı barınaktan bir aile sahiplendi. Ancak kısa bir süre sonra ciddi sağlık sorunlarının devam etmesi münasebetiyle BenBen tekrardan barınağa geri bırakıldı.

kimsenin-sahiplenmek-istemedigi-dunyanin-en-mutsuz-kedisi-210187-1

Barınak da bu sebeple BenBen hakkında hazırladığı nihai raporda ‘sahiplenemedi olarak’ sonuç çıkararak hakkında ötenazi kararı aldı.

BenBen, ötenazi için hazırlanıyorken veteriner kliniğinde çalışan bir kadın tarafından hayırseverlerin ilanlarının olduğu bir sitede görüldü. Kadın ve eşi, BenBen’in ötenazi kararının uygulanacağı günden bir gün evvel barınağa gitti ve tüm dökümanları hazırlayarak BenBen’i sahiplendiler. Daha sonra üçü beraber eve döndü.

kimsenin-sahiplenmek-istemedigi-dunyanin-en-mutsuz-kedisi-210188-1
Şu tatlılığa, masumluğa bakar mısınız 🙂

Veterinerlerin aktardığı bilgilere göre BenBen yemek yiyemeyecek, su içemeyecek ve de hareket edemeyecekti. Hattâ asla ve asla yürüyemeyecekti. Ancak BenBen için şaşkınlık yaratacak bir tedavi süreci uygulandı. Onu sahiplenen çiftin Reddit adlı internet sitesinde anlattığı hikayeye göre, evlerine gelir gelmez BenBen onlara sarıldı ve miyavlamaya başladı.

Sürdürülen tedavilerinin ardından BenBen artık yürüyor. Hatta koşuyor ve kısa mesafelerde zıplıyor bile.

kimsenin-sahiplenmek-istemedigi-dunyanin-en-mutsuz-kedisi-210189-1

kimsenin-sahiplenmek-istemedigi-dunyanin-en-mutsuz-kedisi-210190-1 kimsenin-sahiplenmek-istemedigi-dunyanin-en-mutsuz-kedisi-210191-1 kimsenin-sahiplenmek-istemedigi-dunyanin-en-mutsuz-kedisi-210192-1 kimsenin-sahiplenmek-istemedigi-dunyanin-en-mutsuz-kedisi-210193-1 kimsenin-sahiplenmek-istemedigi-dunyanin-en-mutsuz-kedisi-210194-1 kimsenin-sahiplenmek-istemedigi-dunyanin-en-mutsuz-kedisi-210195-1 kimsenin-sahiplenmek-istemedigi-dunyanin-en-mutsuz-kedisi-210197-1

İlginizi Çekebilir:  ACİL! ANKARA SİNCAN FATİH MAHALLESİNDE KEDİ KATLİAMI!

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaşmak istemez misin ?

Yazı ile ilgili görüşünü seç

Kızgın Kızgın
1
Kızgın
Tatlı Tatlı
10
Tatlı
Komik Komik
0
Komik
Aşk Aşk
5
Aşk
Üzücü Üzücü
1
Üzücü
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Geek Geek
0
Geek
Omg Omg
0
Omg
Wtf Wtf
0
Wtf
admin

Patipuf.net'in kurucusu, gönüllüsü, emek vereni, fikir sahibi. Hayvan Hakları Aktivisti, Sokak Hayvanları Gönüllüsü

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir