Belediye Barınağında Açlıktan Ölmüş ve Karnı Sırtına Yapışmış Hayvan Görüntüleri Şok Etti


Turhal Belediye barınağında kaydedilen görüntülerde ölen ve açlıktan karnı sırtına yapışmış hayvan görüntüleri yürek burktu. Barınağın hayvanların üzerine kilitlenerek tatile çıkıldığı iddia edildi.

 

Bir takipçimiz tarafından haber merkezimize gönderilen görüntüler, Turhal hayvan barınağında hayvanların kaderine terkedilmiş halini gözler önüne serdi.

Turhal Belediyesi kontrolündeki  Barınağına bir hayvanseverin yaptığı ziyaret yürek burkan görüntüleri ortaya çıkardı. Cep telefonu kamerası ile kayda aldığı görüntülerde, barınakta hiç bir görevli olmadığı ve hemen barınak kapısı önünde yavru bir köpeğin ölmüş olduğu görüntülere yansıdı.

Bir yandan video görüntülerini çekerken, bir yandan da, kendi hayvanını da belediyenin aldığı ve barınağa kapattığını söyleyen hayvansever kadın, kendi köpeği ile aradaki çitlere rağmen iletişim kurmaya çalıştı. Hiç bir görevlinin olmadığı barınakta hayvanlar için mama ve su olmadığına da dikkat çeken hayvansever, “barınağın durumu içler acısı, burada bir can ölmüş, üzerine sinekler konmuş. Barınakta ne mama var ne su var, bu hayvanlar aç. Hayvan bir şey bulamıyor ki yesin. Hayvanların leğenleri boş. Bunlara bakamıyorsan bırak biz bakalım. Bunlara ne bakıyorlar nede bizim bakmamıza müsade ediyorlar.” diye konuştu.

KEMİKLERİ SAYILIYOR

Hayvansever kadının kaydettiği görüntülere, karnı sırtına yapışmış ve adeta kemikleri sayılan köpeklerin yansıması, barınakta hayvanları kaderine terketme eyleminin yeni olmadığı, demir çitlerin arkasına hapsedilerek çaresiz bırakılan hayvanlara bayramdan önce de yeterli bakımın yapılmadığı izlenimi verdi.

BELEDİYE BARNAĞIN KAPISINA KİLİT VURUP TATİLE ÇIKTI

Belediye barınağındaki durumu şikayet edeceğini de belirten hayvanseverin görüntüleri ulusal medyaya da yansıdı. Oda TV haber sitesi, görüntüleri Kastamonu’daki benzer görüntülerle birleştirerek, “Bazı belediyelerin barınaktaki hayvanların üzerine kapıları kilitleyip tatile çıktığı anlaşıldı. ” şeklinde girişle haberleştirdi.

Görüntü ve haberler üzerine Turhal Belediyesinden nasıl bir açıklama yapılacağı, sorumlular hakkında işlem yapılıp yapılmayacağı merak ediliyor.

Kaynak: http://www.tokattan.com/tokat/turhal-da-olmus-ve-acliktan-karni-sirtina-yapismis-hayvanlarin-h1509.html


Yazı ile ilgili görüşünü seç

Kızgın Kızgın
1
Kızgın
Tatlı Tatlı
0
Tatlı
Komik Komik
1
Komik
Aşk Aşk
0
Aşk
Üzücü Üzücü
1
Üzücü
Korkunç Korkunç
3
Korkunç
Angry Angry
0
Angry
Cute Cute
0
Cute
Geek Geek
0
Geek
LOL LOL
0
LOL
Love Love
0
Love
Omg Omg
0
Omg
Sad Sad
0
Sad
Scary Scary
0
Scary
Wtf Wtf
0
Wtf

Comments 1

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Belediye Barınağında Açlıktan Ölmüş ve Karnı Sırtına Yapışmış Hayvan Görüntüleri Şok Etti

Giriş Yap

Şifreyi sıfırla

Bir format seç
Kişilik Testi
Kişiye özel soru ve cevaplar ile kişilik testleri
Zımbırtı Testi
Doğru veya yanlış şıklı bilgi yarışması
Hikaye
Görsel ve gömülü içerik içeren gelişmiş metin
Liste
Klasik internet listeleri
Açık Liste
Açık Liste
Dereceli Liste
Dereceli Liste
GIF
GIF içerikli