Cevaplıyoruz: Köpek Korkusu Nasıl Yenilir?


Canlılar arasında dostluk kavramını en iyi şekilde temsil edebilen hayvanlardan biri de köpeklerdir. Hiç kuşku yok ki köpeklerin dostluğu, az bulunan dostluklardandır. Fakat bazı kişiler köpeklere karşı fobi beslemekteler ve bu nedenle köpeklerle dostluk kuramamaktalar. Köpek Korkusunu Yenme, köpeklere yaklaşma, ön yargıları bir kenara bırakma konusunda ciddi sıkıntılar yaşayan bireyler için Köpek Korkusunu Yenme konusunu kaleme aldık.

köpek korkusu yenmek

Kimi insanlar yapıları gereği çocukluktan itibaren köpeklere karşı korku beslemekte, kimileri de geçmişte köpeklerle yaşadığı kötü olaylar nedeniyle köpeklerden korkmaktadır. Fakat arkadaş canlısı bu sevimli hayvanlara karşı nasıl korku beslenebilir ki? Sokaklarda sürekli karşılaşılan köpeklerden korkma eğiliminin nasıl ortadan kaldırılabileceğine değilim.

Köpek Korkusunu Yenme Hakkında Yapılabilecekler Nelerdir?

Kimi zaman baş belası olan köpek korkusu, üstesinden gelinemeyecek, zor, meşakkatli bir durum değil aslında. Öyle ki köpeklerde insanların kendilerinden korkmalarını sevmiyorlar.

1. Özgüven Dolu Bir Yapıya Sahip Olmak

Köpeklerden ne düzeyde korkulduğunun bir önemi yoktur. Özgüvene sahip olmak ve özgüven yüklü bir beden dili ile hareket etmek, köpeklerin insanlara karşı hislerini olumlu etkilemektedir. Köpeklere karşı dik ve özgüvenli duruş önemlidir.

2. İlk Karşılaşmada Göz Teması, Dokunma ve Konuşma Olmamalıdır

Söz konusu sevimli dostlara yaklaşımın da belirli kuralları vardır. Kurtların soyundan gelen köpekler, sokaklarda sürü hâlinde gezmekten hoşlanmaktadırlar. Bir köpek ile karşılaşıldığında kesinlikle göz teması kurulmamalı, temas edilmemeli ve konuşmaya çalışılmamalıdır. Köpek Korkusunu Yenme yöntemleri arasında en önemli kısım burasıdır belki de. Köpekle karşılaşan birey, onu görmezden gelmelidir. Köpek, karşısındakini koklayarak tanımaya çalışır. Koklama durumu geçtikten sonra köpek yaklaşmaya çalışıyorsa, artık onu sevmek için hiçbir engel bulunmamaktadır.

Köpeğe su veren kadın ve ona minnettar olan köpek
3. Köpeğin Nasıl Sevileceğini Bilmekte Fayda Vardır

Bir köpeği sevmek basit bir eylem gibi görülse de kurala bağlı olduğu unutulmamalıdır. Köpeğin hareketli, yerinde duramayan bir yapıya sahip olması, onu başının üstünden sevebilmenize olanak sağladığını gösterir. Aksine çekingen, korkak, özgüvenini yitirmiş bir yapısı varsa, kesinlikle başının üstünden sevilmemesi gerekir. Çünkü bu eylem, köpek tarafından daha fazla korkuya neden olabilir. Bu durumda boyun kısmından sevmek, sevimli dostumuzun da hoşuna gidecektir.

İlginizi Çekebilir:  Bartın'da Silah ve Kazıkla Öldürülen Köpek Karamel!


Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaşmak istemez misin ?

Yazı ile ilgili görüşünü seç

Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Tatlı Tatlı
0
Tatlı
Komik Komik
0
Komik
Aşk Aşk
0
Aşk
Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Geek Geek
1
Geek
Omg Omg
1
Omg
Wtf Wtf
1
Wtf

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir