Sibirya Kurdu (Husky) Özellikleri ve Bakımı Hakkında Bilgiler


Yeryüzünde yaşayan milyonlarca hayvan türü vardır. Bu hayvan türlerinin bir kısmı evcil, bir kısmı da vahşidir. Fakat evcil hayvanlar, insanlara yakınlıkları, sevimlilikleri ve faydaları ile daha dikkat çekmektedir. Bu yazımızda ele alacağımız sevimli ve gösterişli dostumuz Sibirya Kurtları. Sibirya Kurtları Hakkında pek çok bilgiye ulaşmak, günümüz modern yaşamında oldukça kolaydır. Bu imkânlardan faydalanarak Sibirya Kurtları Hakkında bilgiler derleyip, sunduk.

Tüm Dünya Tanır. Bunun Nedeni İse…

Sibirya Kurtları tüm dünya tarafından tanınmaktadır. Bu tanınmışlığı sayesinde de oldukça ilgi görmektedir. Tüm dünyanın tanımasına sebep olan olay ise, Alaska’da yıllar önce yaşanan, difteri hastalığı için ilaç sevkiyatı sırasında Sibirya Kurtlarının önemli rol oynamasıdır.

Chukshi Halkının Yardımsever Canlıları Sibirya Kurtları

Chukshi Siberian Husky

Sibirya bölgesinde yaşayan Chukshi adlı halka hizmet etmişlerdir. Kızak çekmek, bekçilik yapmak ve ren geyiklerini gütmek, Chukshi halkı için verdikleri hizmetlerdendir.

Güzellikleri ve Gösterişleri İle Bilinirler

Gösterişli Sibirya Kurdu

Söz konusu hayvanlar gösterişli yapıları ve güzellikleri ile insanlarla dostluk kurmuş ve sevgilerini göstermişlerdir.

Buz Mavisi Gözleri İle Çok Çabuk Dikkat Çekerler

Buz Mavisi Gözleri İle Dikkat Çekerler

Sibirya Kurtları Hakkında bilinen ve çok dikkat çeken özelliklerden birisi de buz mavisi gözleridir. Dış görünüşlerinin güzelliği ve buz mavisi gözleri, onların ayırt edici özellikleridir.

Hangimiz Özgürlüğümüze Düşkün Değiliz ki…

Özgürlüklerine Düşkünlerdir

Sibirya Kurtları Hakkında hep bir tutsaklık algısı oluşmuştur. Fakat bu hayvanlar özgürlüklerine tıpkı biz insanlar gibi düşkündür. Bunun yanında inatçılıkları da vardır.

Sanki Çocuklar İçin Yaratılmış Bir Köpek Türü

Çocuklar için özel bir yere sahip olan Sibirya Kurtları, sevgi ve hoşgörü bakımından oldukça iyidir. Yalnızlıktan nefret eden söz konusu hayvanlar, insanlarla aralarını iyi tutmaya çalışır.

Sıcak Ortamlarda Yaşamayı Sevmezler

beyaz sibirya kurdu

Sibirya Kurtları, isimlerinden de anlaşılabileceği üzere sıcak yaşam koşullarına alışık olmadıklarından, soğuk ortamlarda yaşamaktan hoşlanırlar. -60 santigrat dereceye kadar rahatlıkla yaşayabilecek olan bu tür, 10-13 yaşlarına kadar yaşayabilir.

İlginizi Çekebilir:  Dogo Argentino (Arjantin) Özellikleri ve Bakımı

Mantıklı Gelmeyen Konularda Diretirler

Sibirya Kurtlarının bu özellikleri, diğer hayvanlardan ayrılmalarında önemli bir etkendir. Bir eylem yaptırılmak istendiğinde, o eylemin mantıklı olmaması hâlinde diretirler. İnatçı yapıya sahip olan Sibirya Kurtları, eğitimi zahmetli hayvanlardandır.


Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaşmak istemez misin ?

Yazı ile ilgili görüşünü seç

Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Tatlı Tatlı
0
Tatlı
Komik Komik
1
Komik
Aşk Aşk
0
Aşk
Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Geek Geek
1
Geek
Omg Omg
0
Omg
Wtf Wtf
1
Wtf

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir