Ölecek Olan İnsanları Önceden Hissedip Bilen Kedi Oscar!


Hoşgeldiniz, Patigeldiniz!
Sizi hiç bekletmeden Oscar ile tanıştırmaya başlıyoruz! 🙂

image3098104x

Oscar isimli patimiz, hayatının son anlarını yaşamakta olan hastaları önceden algılayabilmektedir. Oscar’ın 25 hastayı ölmeden hemen önce belirlemiş olması dolayısı ile dünya basınında haber olmuştu.

A therapy cat named Oscar is pictured at the Steere House Nursing and Rehabilitation Center in Providence, Rhode Island, in this undated handout picture. REUTERS/Al Weems/Handout

3 yaşındaki Oscar ile ilgili haberler İngiltere’nin önde gelen tıp dergilerinden ”News England journal of medicine” de bile haberi yapılmıştır.
indir-1

 

Oscar, hayatının son günlerine yaklaşmış olan hastaları 2 gün önceden kendine göre işaretler ile doktorlara bildirmektedir. Bu doktorlardan birisi olan Brown Üniversitesi Profesörü Dr. DAVID DOSA’nın da verdiği bilgiler üzerine; Oscar ölüme yaklaşmayan hastaların odasına girmiyor ve zorla girdirilse bile hemen orayı terkediyormuş.

8amazing-cat-oscar-predicts-death

Eğer hastanın ölümüne iki gün veya daha az bir vakit kalmışsa o hastanın bulunduğu odaya kendi isteği ile gidip, orada oyalanıyor hatta hastanın yatağına gidip birlikte uyuyormuş.

oscarthecat
Brown Üniversite’sinden bir başka profesör olan ve halk sağlığı ile ilgilenen Dr. Joan Teno’nun söylediğine göre ”Oscar bu tanılarında hemen hemen hiç hata yapmamıştır. Onun bu tutumu bir çok hasta yakınını teselli etmektedir.” Oscar’ın en çok hastanın ölümüne kalan son 2 saat içerisinde yakınında bulunduğunu da söylemiştir.

olumu-hisseden-kedi-oscar

BBC tarafından da görüşü merak edilip, danışılan Illinois Üniversitesin’den Thomas Groves şu açıklamada bulunmuş:
”Kediler sıklıkla beraber yaşadıkları insanların ya da bir başka hayvanın her zaman hasta olduğunu anlayabilmektedir. Hatta öyle ki, kediler hava durumunu ve depremi önceden bilebilmektedir. Bunların test edilmesi zor olsa da gerçektir. Zannediyorum ki, yalnızca kediler değil köpekler de bizlerin algılayamadıklarını algılayabilmekteler.”

Oscar, a hospice cat at the Steere House Nursing and Rehabilitation Center in Providence, R.I., strolls past residents in the hall, Monday, July 23, 2007. Oscar the cat seems to have an uncanny knack for predicting when nursing home patients are going to die, by curling up next to them during their final hours. (AP Photo/Stew Milne)

Oscar’ın gözleri dolduracak olan bir anısı ise şöyle; Oscar 313 numaralı odada bulunan hastanın odasına gidip, yatağına çıkıp kıvrılarak yatar. Hastanın torunu ise neden kedinin yatağın üzerinde olduğunu sorduğu zaman büyük annesi yanıtladı: ”Çünkü kedi, anneannenin cennete gitmesine yardımcı oluyor.” Yaşlı kadın 30 dakika sonra hayata gözlerini kapadı.

oscar

Kedi dostları olanların mutlaka bildiğini düşünüyoruz ne zaman bir yerimiz ağrısa gelip masaj yapmazlar mı?


Yazı ile ilgili görüşünü seç

Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Tatlı Tatlı
1
Tatlı
Komik Komik
0
Komik
Aşk Aşk
0
Aşk
Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Angry Angry
0
Angry
Cute Cute
0
Cute
Geek Geek
0
Geek
LOL LOL
0
LOL
Love Love
0
Love
Omg Omg
0
Omg
Sad Sad
0
Sad
Scary Scary
0
Scary
Wtf Wtf
0
Wtf

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ölecek Olan İnsanları Önceden Hissedip Bilen Kedi Oscar!

Giriş Yap

Şifreyi sıfırla

Bir format seç
Kişilik Testi
Kişiye özel soru ve cevaplar ile kişilik testleri
Zımbırtı Testi
Doğru veya yanlış şıklı bilgi yarışması
Hikaye
Görsel ve gömülü içerik içeren gelişmiş metin
Liste
Klasik internet listeleri
Açık Liste
Açık Liste
Dereceli Liste
Dereceli Liste
GIF
GIF içerikli