İstanbul Maltepe’de Hayvansever Vatandaşa Silahlı Tehdit!

İstanbul – Maltepe’de KARDO(Karabaş Doğal Yaşam Derneği) üyesi hayvansever bir vatandaş hayvan düşmanlığı olan silahlı bir şahıs tarafından tehdit edildi!

Karabaş Doğal Yaşam Derneği Başkanı Tolga AKYILDIZ’ın yapmış olduğu yazılı açıklama ile olayı kamuoyuna duyurdu. Akyıldız tarafından yapılan açıklamada İstanbul Maltepe’de bulunan Nish adalar sitesinde KARDO derneği üyesi ve bir sokak hayvanları gönüllüsü olan bir vatandaşın silahlı bir cani tarafından tehdit edildiğini ifade etti.
Köpeklerin orada beslenmesinden rahatsız olmuş!

Edinilen bilgilere göre köpeklerin orada bulunmasından ve beslenmesinden şikayet eden şehir magandası, çevresinde bulunan insanlara aldırmadan silahını ateşledi. Kendisine engel olmak isteyen vatandaşlara da silahını doğrultarak kendisine yaklaşmasına izin vermedi. Yaşanan bu olayda neyse ki kimse yaralanmadı.

Şahıs gözaltına alındı

Karabaş Doğal Yaşam Derneği olarak bu olayın takibinde olduğunu ifade eden Akyıldız, gerekli başvuruların yapıldığını ve saldırganın gözaltına alındığını da sözlerine ekledi. Ayrıca bundan sonraki süreçte dernek olarak olayın peşini bırakmayacaklarını, saldırganın ve sorumluların en ağız cezayı alması için mücadelelerini sürdüreceklerini belirtti.

İşte Karabaş Doğal Yaşam Derneği tarafından yapılan o açıklama;

“Bu akşam saatlerinde, Maltepe’ de bulunan Nish Adalar sitesinde, dernek üyelerimize silahlı saldırıda bulunuldu. Uyum market önünde gerçekleşen olayda, bir şehir magandası, köpeklerin beslenmesinden şikayet ederek, ortalık yerde silahını ateşleyerek tehditler savurmuştur. Hayvan korumacı dostlara silahını doğrultmuş ve ölümle tehdit etmiştir. Olaydaki tek sevindirici nokta hiçbir insan veya hayvanın olaydan yara almadan kurtulmuş olmasıdır. Gerekli başvurular yapılmıştır. Ateş açan kişi polis tarafından göz altına alınmıştır. Derneğimiz olayın takipçisi olacak ve şahıs gerekli cezayı alana kadar mücadelesine devam edecektir. Unutmayın bu tip şahıslar potansiyel suçludur. Bugün yapamasa da bir gün mutlaka suç işleyecektir.”

 

Yazar: admin

Kimler Neler Demiş?

2 Yorum - "İstanbul Maltepe’de Hayvansever Vatandaşa Silahlı Tehdit!"

Bildir
avatar
Sıralama:   En Yeniler | Eskiler | Beğenilenler
Ali Osman Şen
Ziyaretçi

Hayvanseverlere ve hayvanlara neden tahammül edemiyolar bilmiyorum. Galiba içlerinde sevgi ve merhamet olmamasından dolayı. Biz ne kadar yaşıyorsak onlar da yaşıyor.

Ferhat Akbaş
Ziyaretçi

Bu tarz olayların olması gerçekten üzücü bir durum . İnşallah şüpheli kişi serbest bırakılmaz gereği yapılır .

wpDiscuz