Kedi Evleri Kediler İçin Ne Kadar İhtiyaçtır?


Kediler, karakterleri gereği her zaman oyun peşindedir. Ev içerisinde her zaman ilgi çekici nesneleri arayan ve bulan kediler, aynı zamanda çok kolay sıkıldıkları için kedi sahipleri bu konuda kendilerini sorumlu hissetmektedir. Ne kadar sevimli ve masum görünüyor olsalar da, sıkılınca adeta bir canavara dönüşen kediler zaman zaman sahiplerini fazlasıyla zor durumda bırakmakta.

Ancak kediler her zaman sahiplerinin birinci önceliği olduğu için, onlar için geliştirilen ürünler de fazlasıyla çeşitli hale geliyor. Kedilerin avlanma içgüdülerini doya doya sergileyebilecekleri pek çok ürün piyasada mevcut. Bu ürünler arasından en çok ilgi çekenleri, Petbesinleri’nde bulabileceğiniz, kedilerin hem dinlenmelerini hem de oyun oynayabilmelerini sağlayan kedi evleri olarak gösterilebilir.

Kedi evleri oldukça farklı çeşitlerde bulunabiliyor. Kimisi kafes şeklinde, kimisi tırmalama tahtası ile birleşik olarak üretilen bu ürünler, kedilerin pek çok ihtiyacını karşılamaya yetiyor. Canı sıkılan bir kedinin ev eşyaları için ne kadar tehlikeli olabileceğinin farkında olan kedi sahipleri, kedi evleri ile kedilerine yeterli eğlenceyi sağlayabilmekte.

Tek girişli, klasik kedi evlerine ek olarak, kedi oyun kafesleri de dostlarımız için ideal eğlenceyi sağlıyor. İçerisinde birden fazla kat bulunan, her katında kedinin ilgisini çekecek farklı bir aktivite yer alan kedi oyun kafesleri, hem kedinizin eğlenceli vakit geçirmesini hem de kapalı kalması gereken durumlarda sıkılmadan durabilmesini sağlıyor.

Her ne kadar çoğu kedi sahibi kedi evlerinin gereksiz veya fazla olduğunu düşünse de, tüylü dostlarınız için bu ürünler büyük bir ihtiyaç. Ev içerisinde doğal ortamlarındaymış gibi içgüdülerini tatmin edebilmeleri için bu tarz ürünler pek çok veteriner tarafından tavsiye ediliyor.

Bir kedinin kendini huzursuz ve tehlike altında hissettiği zamanlarda saklanma eğilimine girdiğini de hesaba katarsanız, kedinizin bu gibi durumlarda bir kedi evine neden ihtiyaç duyabileceğini çok daha net anlayabilirsiniz. Hem oyun, hem tırmalama hem de zaman zaman ihtiyaç duyduğu özel alanı sağlayan kedi evleri, her bütçeye uygun çok sayıda alternatifi ile piyasada bulunuyor.

Bir kedi sahibi olarak, dostunuzun sizinle benzer ihtiyaçlara sahip olduğunu unutmamanız gerekli. Siz nasıl yalnız kalmak ve kendinize ait özel bir alana ihtiyaç duyuyorsanız, kediniz de benzer bir ihtiyaca sahiptir. Bu ihtiyaçsa en rahat şekilde kedi evleri aracılığıyla karşılanmaktadır.


Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaşmak istemez misin ?

399
778 paylaş, 399 gösterim

Yazı ile ilgili görüşünü seç

Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Tatlı Tatlı
0
Tatlı
Komik Komik
0
Komik
Aşk Aşk
0
Aşk
Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Geek Geek
0
Geek
Omg Omg
0
Omg
Wtf Wtf
0
Wtf

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlar da hoşunuza gidebilir: