Türkiye’nin En Büyük Hayvanlar Forumu


Hayvanlara meraklı birisiyseniz, hayvan beslemeyi düşünüyorsunuz veyahutta hali hazırda bir evcil hayvanınız varsa zaman zaman yardıma ihtiyacınız olabiliyor. 21. yüzyılda internet üzerinden, herhangi bir alanda bilgi edinmek kolay; ancak bütün hayvanlar hakkında bilgilerin toplandığı bir forumdan araştırmanızı yapmak, çok daha güvenilir ve yararlı olacaktır. hayvanlar.net web adresinden ulaşabileceğiniz hayvan forumu sizlere bunu sağlıyor.
Türkiye’nin en büyük hayvanlar forumu unvanına sahip olan site üzerinde, ihtiyacınız olan bir konu hakkında yardım almak için destek oluşturabilir veya daha önce aynı konuda yardım almak isteyen birisinin araştırmasını okuyabilirsiniz. Bununla birlikte yardıma ihtiyacı olan pek çok hayvan severe de, eğer konu hakkında bilgili iseniz tabii, sorularını yanıtlayarak yardım edebilirsiniz.

Forum Kategorileri
Yalnızca hayvanlar için oluşturulmuş bu forum üzerinde sadece ve sadece hayvanlar ile alakalı konular ve kategoriler bulunmakta. Kendi konunuzu da oluşturabileceğiniz bu forumda, oluşturduğunuz konu alakasız görüldüğü takdirde çöp kutusuna gidecektir.
Forumda bilgi edinebileceğiniz, konu oluşturabileceğiniz başlıca kategoriler şunlardır;

 • Haberler
  Hayvanlara dair tüm haberlerin paylaşılacağı forum.
 • Veterinerler
  Veterinerler hakkında istek, öneri, şikayet ve tavsiyelerde bulunabileceğiniz forum.
 • Pet Shoplar
  Pet shop önerisi, isteği, şikayeti ve tavsiyelerinde bulunabileceğiniz forum.
 • Besleme Günlüğü
  Evcil hayvanınızı besleme esnasında çektiğiniz fotoğraf veya videoları paylaşabileceğiniz forum.
 • Sohbetler
  Belli başlı kurallar ile birlikte, hayvanlar hakkında sohbet edebileceğiniz platform.
 • Duyurular
  Sitenin yönetim ekibinin veya üyelerinin yapacağı duyurulara ulaşabileceğiniz yer.

Bunlarla da kalmayıp sitede, pek çok yarışma ve çekiliş de düzenlenmekte. Sitede memnun olmadığınız veya şikayetçi olduğunuz bir problem boy gösterirse, yönetim ile kolaylıkla iletişime geçip sorununuzun engellenmesi adına yardım talep edebiliyorsunuz. Site aile kullanımına uygun olarak tasarlanmış olup, sitede hiçbir argo veya hakarete yer olmadığını kolaylıkla anlayabiliyorsunuz.

Site Üzerinde En Çok Bahsi Geçen Hayvanlar Ve Forumları

İnsanların evcil hayvan seçimlerinde daha çok tercih ettiği veya haklarında bilgi sahibi olmak istediği belli başlı hayvanlar bulunmaktadır. Bu hayvanlara göre özel olarak forumlar ayrılmış olup, ihtiyacınız olan her türlü bilgiyi bu forumlardan edinebilirsiniz.
Bu forumlar şunlardır;

 • Kediler
  Bu forumda kedi türleri ve cinsleri hakkında bilgi edinebilir. Karşılaştığınız kedi hastalıkları için yardım başlıkları bulabilirsiniz.
 • Köpekler
  Köpek cinsleri ve türleri hakkında bilgi edinebileceğiniz bu forumda da. Köpek mamalarından tut da, köpek isim önerilerine kadar birçok başlık bulunmakta.
 • Kuşlar
  Muhabbet kuşları, papağanlar, kanarya çeşitleri gibi başlıkları bulunan bu forumda da pek çok kuş türüne dair bilgiye ulaşabilirsiniz.
 • Kemirgenler
  Bu forumda pek çok kemirgen hayvanlar hakkında bilgiye ulaşabilirsiniz.
 • Balıklar
  Balıklar için akvaryumlar, balık cinsleri gibi başlıkları bulunan bu forumdan da oldukça fazla bilgi edinebilirsiniz.
 • Egzotik Canlılar
  Egzotik hayvanlar ile ilgili bilmeniz gerekenleri öğrenebileceğiniz bu forumda, bakıcılığını yaptığınız bir egzotik hayvan varsa paylaşabilir, bilgi verebilirsiniz.

Neden Hayvan Besleriz?

İnsanoğlu asırlardır hayvanları eğitmeye ve kullanmaya, pek çok hayvana sözünü geçirmeye çalışmıştır. Bu eğitilmeye çalışılan hayvanlar, zamanında eşekler, atlardan tut da ayılara kadar seçilebilmiş.
Eski zamanlarda bir gereklilik olduğu için yapılan bu eyleme, günümüzde eskisi kadar rastlanmıyor tabii. Bir hayvanı beslemek, evlat edinmek için hiçbir nedene ihtiyacınız olmadığı gibi, yalnızca sevimli bulduğunuz bir kediyi de evinize alabilir, ona sıcak bir yuva kurabilirsiniz.
Ancak böyle bir şey yapacaksanız bilgili olmanızda fayda var; forum da burada devreye giriyor. İhtiyacınız olan bilgilere hayvanlar.net web adresindeki forumdan ulaşabilir ve kolaylıkla yardım alabilirsiniz.

Nerelerden Evcil Hayvan Edinebilirim?

Evcil hayvanların, özel türleri yüksek fiyatlara, internet pazarlamacılığı ile satılabildiği gibi sokağınızda bulunan kediyi, köpeği kucaklayarak evinize de alabilirsiniz. Evinize alacağınız kedinin tüm tedavileri ve aşıları olmuş olmasına dikkat etmelisiniz; olmamışsa da siz yaptırmalısınız.
Bu önlemi almanız evcil hayvanlarınızın sağlığı için önemli olduğu kadar sizin sağlığınız için de önemli ve gereklidir. Almanız gereken tüm önlemlerin neler olduğunu da hayvanlar.net forum adresinden, bu konu hakkında deneyimli kişilerden öğrenebilirsiniz.

Bu Foruma Nasıl Üye Olurum?

Foruma üye olmak yalnızca 5 dakikanızı alacaktır. Kısa bir işlem sonucunda kolaylıkla siteye kayıt olabilir ve foruma dahil olabilirsiniz. Forumdaki yazıları okumak için üye olmanız gerekmediğini hatırlatmakta fayda var.
Yalnızca forumda yazı paylaşmak, evcil hayvanınız hakkında bir konu oluşturmak istiyorsanız üyeliğe ihtiyacınız olacaktır. Ve kendinize bir profil oluşturarak, diğer kullanıcılara ait konulara da yorumlarınızı bırakabiliyorsunuz.


Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaşmak istemez misin ?

Yazı ile ilgili görüşünü seç

Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Tatlı Tatlı
1
Tatlı
Komik Komik
0
Komik
Aşk Aşk
1
Aşk
Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Geek Geek
0
Geek
Omg Omg
0
Omg
Wtf Wtf
0
Wtf
admin

Patipuf.net'in kurucusu, gönüllüsü, emek vereni, fikir sahibi. Hayvan Hakları Aktivisti, Sokak Hayvanları Gönüllüsü

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir